Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti parim naiskond, meie epeenaiskond saabus tänase päeva esimesel tunnil koju

— FOTO: Eesti Vehklemisliit Facebook

Eesti Vehklemisliit kirjutab enda Facebooki leheküljel. "Meie spordis on meie epeenaised tõelised eeskujud, sest Vancouveris maailmakarikaetapil saadud kolm viimase torke võitu näitab meie naiskonna praegust vaimu."

"Võita viimasel torkel naiskondi, kes selle aasta maailmameister või maailma reitingu esinumber - see näitab just meie sportlaste seda sisu, mida tahaks meie sportlastelt ka teistel aladel enam näha. Vancouveri maailmakarika etapp oli üks ajaloo tugevamaid üldse, võib öelda, et isegi tugevama koosseisuga kui tavalise aasta maailmameistrivõistlused. Loomulikult oli suur rõõm meie naiskonda lennujaamas vastu võtta."

Vastuvõtjate seas oli ka Tallinna linnapea ja Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige (kontaktalade komisjoni esimees) Mihhail Kõlvart. Meie linnapea on maailmas harv linnapea (Kiievi linnapea kõrval), kes on ühtlasi rahvusliku olümpiakomitee liige, ise olnud hea sportlane ja treener, kes oma õpilased viinud oma alal maailma tippu. Tallinna linn on ikka soojalt suhtunud meie vehklejate ettevõtmistesse. Tasub meenutada, et Tallinn valmistub aastaks 2025, kui meie pealinnal on täita Euroopa spordipealinna roll. 2022 aasta lõpus saime selle teate, miks just Tallinnat loetakse oluliseks spordilinnaks Euroopas. “Meil on au kuulutada Tallinn Euroopa spordipealinnaks 2025,” teatas organisatsiooni ACES Europe president Gian Francesco Lupattelli. “Teie linn on suurepärane näide sellest, kuidas sport on kõigi jaoks tervise, hariduse ja lugupidamise vahend. Te olete arendanud eeskujuliku spordisüsteemi oma toredate asutuste, programmide ja tegevustega. Sellest hetkest on teie linn teretulnud ACES Europe perekonda.