Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti Olümpiakomitee eelarve ületas 15 miljoni piiri

Eesti Olümpiakomitee eelarve ületas 15 miljoni piiri
Eesti Olümpiakomitee eelarve ületas 15 miljoni piiri — FOTO: eok.ee

23. novembril Tallinnas Hilton Park Hotellis toimunud Eesti Olümpiakomitee Esindajate kogul kinnitati Eesti spordi katusorganisatsiooni 2024. aasta eelarveks rekordilised ligi 15,2 miljonit eurot. Võrdluseks, eelmise aasta eelarve oli 14,9 miljonit eurot. 

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa rõõmustas Eesti Olümpiakomitee rekordeelarve üle. „Eelarve summa näitab EOK positsiooni, usaldusväärsust ja positiivset energiat spordimaailma juhtimisel,“ ütles Sõõrumaa. „Kuna järgmisel aastal on Pariisi suveolümpiamängud, siis loodame, et koondise edukas esinemine väljendub ka järgmistel aastatel sporti investeerimise tõusus.“  

Suurima osa EOK 2024. aasta eelarvest moodustab 8,6 miljoni euro ulatuses tippsport ja Team Estonia programm.

„Kui sportlaste toetussüsteem eksisteeris olümpiaettevalmistusena juba ka enne Team Estoniat, siis tugiteenuste süsteem on kindlasti tõstnud sportlaste tegevuse kvaliteeti. Järgmise sammuna peame kandma hoolt selle eest, et sportlased kriitilises vanuses spordist ära ei kaoks ning et neil oleks võimalik teha maailmatasemel ettevalmistus, kas siis Eestis või vajadusel väljaspool Eestit,“ ütles Team Estonia koordinaator Raido Mitt.

2024 on erakordne aasta juba seetõttu, et EOK lähetab suurvõistlustele kaks koondist – juba kahe kuu pärast algavad Gangwonis Lõuna-Koreas noorte taliolümpiamängud, 26. juulil algavad Pariisi suveolümpiamängud.

Nimeline ülesandmine Pariisi mängudele peab olema tehtud hiljemalt 8. juulil 2024. Hetkel on Eesti taganud Pariisi olümpiamängudele kohad jalgrattaspordi maanteesõidus, kergejõustikus, laskmises, ujumises. Lisaks on võimalik olümpiapääsmeid reaalselt püüda aerutamises, jalgrattaspordi maastikusõidus, judos, maadluses, moodsas viievõistluses, poksis, purjetamises, rannavõrkpallis, ratsutamises, sulgpallis, sõudmises, tennises, tõstmises, vehklemises, vibuspordis. EOK spordidirektor Martti Raju prognoosib delegatsiooni suuruseks 30 sportlast.