Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti neljapaat võitis meresõudmise EM-il hõbeda, Ander Koppel ühepaadil pronksi

Mitmed Eesti sõudjad osalesid Hispaanias Euroopa meistrivõistlustel meresõudmises ja rannasprindis, kust naastakse mitme medaliga, kirjutab sõudeliit.ee.

Foto: Eesti Sõudeliit Facebook

Meresõudmine (coastal rowing) on sõudespordi uus alasuund, mis on tehniliselt akadeemilise sõudmise sarnane, ent paadid on kohandatud mere peal sõudmiseks: need on suuremad ja raskemad. Stardis paadid ühele joonele fikseeritud ei ole, sarnaselt purjetamisele antakse lähe olukorras, kus paadid hulbivad starditsoonis, et olla valmis õigel ajal võistlema asumiseks. Distants on neli kuni kuus kilomeetrit.

Kuuest liikmest koosnenud Eesti delegatsioon tegi kaasa ühe-, kahe- ja neljapaadil. Sinimustvalgete nimekaim koosseis oli neljapaadil startinud rahvusvahelisel tasemel, suviti paarisaerulisel neljapaadil võistlev esindus Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia), Allar Raja (Pärnu SK Kalev), Tõnu Endrekson (Pärnu SK) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev), keda assisteeris roolijana Ander Koppel (Pärnu SK Kalev).

17 tiimi seas pälviti 22.29,82 hõbemedal, jäädes alla üksnes meresõudmisele spetsialiseerunud Hispaania esindusele (22.28,28). Kolmandaks platseerus 22.42,72ga Monaco.

Eesti nimekaim sõudja, kahekordne olümpiamedalist Tõnu Endrekson ei jäänud stardiga rahule. „Meil oli üksjagu tegemist, et end õigel ajal teele sättida, seetõttu said konkurendid väikese eelise,“ rääkis Endrekson, kelle hinnangul nõuab meresõudmine akadeemiliselt sõudesportlaselt uute oskuste omandamist.

„Sa pead ära tabama, millised on hoovused ja millise nurga alt poidele läheneda, vastasel juhul võid väga palju kaotada,“ selgitas vanameister.

Koppel tegi kaasa ühepaadilgi, kus saavutas 18 atleedi konkurentsis ajaga 27.04,03 kolmanda koha. Poodiumi kõrgeimad astmed hõivasid hispaanlased Ramón Gómez Cotilla ja Franco Nicolás Repetto, ajad vastavalt 26.15,96 ja 26.38,15.

„Kohati nagu akadeemiline sõudmine, ent piisavalt erinev, et seda kõrvutada saaks,“ rääkis Koppel, kelle hinnangul tuleb arvestada, et paadid on hoopis teistsugused ning arsenalis peavad olema oskused, mida klassikalises sõudmises tarvis ei lähe.

„See, kuidas minnakse pööretesse, nõuab taktikalist planeerimist ja palju kogemust,“ rääkis pärnakas, kirjeldades, kuidas vahepeal ei paistnud konkurentidest peale peanupu midagi.

Arnold Sanglepp ja Karl-Joosep Raudkivi (Pärnu sõudeklubi) tegid kaasa kahepaadil, lõpetades 18 tiimi seas 12. kohal (26.32,74). Kuldmedali võitis Hispaania (24.20,37) kahe Prantsusmaa duo ees.

Sõudeliidu peasekretär Robert Väli osales jõuproovil žürii liikmena. Tulemuste ja muu infoga saab tutvuda siin.

Fotoalbum