Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti naiskond võitis MM-il fitmodelli kategoorias pronksi

fitmodell
Foto: EKFL

Möödunud nädalavahetusel toimusid Vilniuses Rahvusvahelise Kulturismi ja Fitnessi Föderatsiooni maailmameistrivõistlused fitmodelli kategoorias. 

Olga Sibanova tõi Eestile hõbemedali üle 172 cm naiste hulgas ning naiste masters open kategoorias. Julia Kogan pääses oma kategoorias finaali ning saavutas 6. koha. Eesti oli riikide arvestuses kolmas.

Nädalavahetusel toimus koguni kolm kulturismi ja fitnessi võistlust. Lisaks fitmodelli maailmameistrivõistlustele võtsid Eesti sportased mõõtu Elvas, Lõuna-Eesti lahtistel karikavõistlustel ning mainekal IFBB Praha Diamond Cupil. 

Prahas tegi suurepärase tulemuse Arnold Classic Europe kullapoiss Ramil Lipp, saavutades meeste masters kategoorias klassikalises kulturismis pronksmedali, kuni 180 cm meeste arvestuses tuli neljas koht.

Naistest tõid medalid Agne Kiviselg ja Elli Valla, kes kategoorias kuni 169 cm võitsid vastavalt teise ja kolmanda koha. Lisaks võitles Elli Valla tugevas konkurentsis välja neljada koha naiste masters avatud kategoorias. Naiste kuni 165 cm wellnessi kategoorias võitis pronksi Marina Tsarik ning Niina Bauer saavutas neljanda koha. Regina Krukovskaja oli naiste bikiinifitnessi kuni 162 cm ning naiste bikiinifitnessi masters avatud kategoorias kuues. 

Ning samal ajal Elvas toimunud 10. Lõuna-Eesti karikavõistlused võitis naiste bikiinifitnessi absoluutkategoorias Liis Rosenthal, juunioride bikiinifitnessi absoluutne võitja oli Angela Absalon ning meeste kulturismi võitis Olari Perlin.

Eesti fitnessispordi tipud on laval aasta tähtsaimal võistlusel juba 15. oktoobril Pärnu kontserdimajas toimuvatel Eesti meistrivõistlustel.