Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti naiskond täitis kurlingu EMil oma eesmärgi: 6. koht ja MMi pilet

Marie Kaldvee
Marie Kaldvee — FOTO: World Curling Federation

Šotimaal toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel alistas Eesti kurlingunaiskond Marie Kaldvee juhtimisel valitseva Euroopa meistri, Taani esinduse 8:7. Tulemuseks on üldarvestuse 6. koht, mis tagab pääsu ka maailmameistrivõistlustele.

Eesti naiskonna jaoks on tegemist seni parima EMi tulemusega.

Eesti naiskonna kapten Marie Kaldvee sõnas, et viimases kohtumises oli pinge suur. “Samas teadsime, et olime võitu väärt ja oleme piisavalt head, et mäng enda kasuks pöörata ning see õnnestus,” kommenteeris Kaldvee. “Kogu EMi jooksul on meie tiim väga tugevalt mänginud, kuid me pole lihtsalt suutnud pöörata mänge enda kasuks, kus kohtumine on olnud väga tasavägine. Tunne on hea ja EMi korraldus on olnud väga hea,” lisas ta.

EMi tugevaimas A-divisjonis oli Eesti viimaseks vastaseks valitsev Euroopa meister, Taani esindus. Kohtumine kujunes tasavägiseks ning kuuenda vooru lõpus oli viigiseis 4:4. Seitsmendas voorus asus vastane juhtima 6:4 ning kaheksandas voorus röövis Taani veel ühe punkti lisaks, kuid eduseisu ei õnnestunud vastasel hoida. Üheksandas voorus võttis Eesti mängu üle ning võitis kolm punkti, saavutades viigiseisu 7:7, kuid vastasel oli viimasesse vooru minnes viimase kiivi eelis, mis tegi Kaldvee naiskonna seisu keeruliseks. Kümnendas voorus pani aga Eesti mängu oma parimad oskused ning röövis vastaselt otsustava punkti. Mäng lõppes Eesti kasuks 8:7 ning tulemuseks on Euroopa meistrivõistluste 6. koht.

Eesti nastkond on seega saavutanud oma eesmärki jõuda EMil kaheksa parima hulka, tagades sellega pileti järgmise aasta märtsis Kanadas toimuvatele maailmameistrivõistlustele. Järgmise aasta MMist osavõtt on naiskonna jaoks oluline, sest tiitlivõistlusel osalemine tagab ka esimesed OM kvalifikatsioonipunktid 2026. aastaks. Lisaks on Eestile tagatud koht EMi tugevaimas A-divisjonis ka järgmisel aastal.

Eesti kurlingunaiskonna koosseisus mängisid Euroopa meistrivõistlustel kapten Marie Kaldvee, Liisa Turmann, Kerli Laidsalu, Erika Tuvike ja Heili Grossmann. Võistkonna treener on soomlane Tomi Rantamäki, kelle käe all on naiskond treeninud alates augustist.

Euroopa meistrivõistluste võitjad selguvad homme.