Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti naiskond lõpetas MM võistluse 43. kohal. Maailmameistriks krooniti Rootsi

Eile lõppesid Prantsusmaal naiste võistkondlikud maailmameistrivõistlused, kus Eesti naiskond tegi viimasel päeval oma parima soorituse ning tõusis kokkuvõttes jagatud 43. kohale koos Brasiiliaga.

Foto: EGL

Eesti naiskonnast tegi turniiri viimasel päeval oma parima soorituse Elizaveta Sofia Reemet, kes mängis 74 lööki. Tulemus võinuks paremgi olla ning raja par-i välja mängimine oli väga lähedal, kuid paraku 15ndal rajal tuli liigse kiirustamise tagajärjel leppida nelja puti ja double bogeyga. Anete Liis Adul lisas täna 81 lööki.

Maailmameistriks krooniti Rootsi naiskond, kes mängis tiitlikaitsja USA naiskonnaga võrdse skoori (-13) ning paremuse selgitamiseks vaadati kolmanda mängija parimat skoori. Rootsi naiskonna kolmandal mängijal oli tulemus ühe võrra parem (73 v 74), kuna ameeriklane Rachel Kuehn tegi viimasel rajal double bogey, mis tähendaski ühe löögilist kaotust täna rootslaste poolt kolmanda skoori vastu. Võitnud tiimi kuulusid Meja Ortenger, Ingrid Lindblad ja Louise Rydqvist. Neist Ortenger oli koos sakslanna Helen Briemi ja ameeriklanna Rose Zhangiga individuaalselt ka parimad, saades kõik nelja päeva koguskooriks -7. Kolmandat kohta jäid jagama vaid ühe löögi kehvema koguskoori saanud Saksamaa ja Jaapani võistkonnad. Pronksmedalid siiski seekord sakslastele. Omakorda löögiga kaotas neile viiendaks jäänud Hispaania. Tulemused https://www.igfgolf.org/watc/watc-2022-france/espirito-santo-team-leaderboard

Ida-Euroopa võistkondadest parima soorituse tegi Tšehhi naiskond, kes sai väga kõrge jagatud 9. koha. Lähiregiooni võistkondadest sai Soome 22. ja Poola 23. koha. Selja taha suutsime jätta Läti ja Ukraina, kes mõlemad lõpetasid jagatud 49. kohal ning Leedu, kes sai 51. koha. Euroopa võistkondade pingereas olime 23. positsioonil.