Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti kurlingupaar võitis alagrupikohtumises valitsevat maailmameistrit

Marie Kaldvee ja Harri Lill
Marie Kaldvee ja Harri Lill — FOTO: WCF/Eakin Howard

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill alistas tänases mängus segapaaris kurlingu MMil Šotimaa koondise ning jagab nüüd Kanadaga alagrupi liidri kohta.

Eestlastel on kuue mängu järel kirjas viis võitu ja üks kaotus. Sama tulemusega on A-alagrupis ainult Kanada, kuna liidrite hulgas olnud Šotimaa kurlingupaar pidi tunnistama eestlaste paremust.

Eesti-Šotimaa kohtumine kujunes tasavägiseks ning viimasesse kaheksandasse vooru mindigi viigiseisul 5:5. Otsustavasse vooru mindi olukorras, kus šotlastel oli kasutada viimase kivi eelis. Pingeliseks kujunenud mängu viimases voorus pani Marie Kaldvee õnnestunud viimane vise šotlased enne viimast viset korraliku surve alla, mis kandiski vilja. Eestlastel õnnestus röövida vastaselt üks punkt ning kohtumine lõppes Kaldvee ja Lille kasuks tulemusega 6:5.

Eesti kurlingupaari jaoks on tegemist olulise võiduga, et kinnitada oma positsioon alagrupi liidrite hulgas.

Homme on eestlaste jaoks MM’il väga oluline päev. Esimeses kohtumises minnakse vastu Austraaliaga, kellel on hetkel neli võitu ja kaks kaotust ning kes jagavad alagrupis 3.-4. kohta Šotimaaga. Päeva teises kohtumises on Eesti kurlingupaari vastaseks valitsev olümpiavõitja Itaalia, kellel on kolm võitu ja kolm kaotust. Eesti jaoks on olulise tähtsusega ka kohtumine, kus Kaldvee ja Lille lähimad konkurendid Šotimaa ja Austraalia kohtuvad omavahel.

Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse Lõuna-Koreas Pyeongchangi olümpiamängude jääl. MMil võisteldakse kahes alagrupis, igast alagrupist pääseb edasi kolm tugevamat võistkonda. Edasipääsejad selguvad neljapäeval, 27. aprillil. Maailmameistrid segapaaris kurlingus selguvad laupäeval, 29. aprillil.

 

Segapaaride MMi tulemused