Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti kurlingupaar võistleb Kanadas ülisuure auhinnafondiga MK-sarjas

Marie Kaldvee ja Harri Lill
Marie Kaldvee ja Harri Lill — FOTO: Eesti Kurlinguliit

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill alustasid võistlemist Kanadas toimuval uuel MK-sarjal. Eestlaste arvel on kaks võitu.

Kanadas toimuv MK-sari Mixed Doubles Superseries on uus viiest etapist koosnev võistlus, millest on kutsutud osa võtma parimad segapaariskurlingu võistkonnad Euroopast ja Põhja-Ameerikast. MK-sarja esimene etapp nimega Hardline Open toimub Kanada linnas Carleton Place ning sellest võtab osa 24 kurlingu segapaari.

Mixed Doubles Superseries võistluste sari koosneb neljast kvalifikatsiooniturniirist, mille põhjal pääsevad parimaid tulemusi näidanud võistkonnad 5. etapile. Kõik võistluse etapid toimuvad Kanadas ning iga võistluse etapi minimaalne auhinnafond on 50 000 Kanada dollarit ehk umbes 40 000 eurot

Eesti kurlingupaari esimeseks vastaseks oli Kanada kurlingupaar Hopson/Tippett, kelle üle saavutati puhas võit tulemusega 8:2. Teises ringis kohtusid Kaldvee/Lill Kanada kurlingupaariga Jones/Laing ning kohtumine lõppes eestlaste võiduga 7:6.

MK-sarja esimese etapi võitjad selguvad pühapäeval, 2. oktoobril.

Eesti meistrid segapaaris kurlingus Marie Kaldvee ja Harri Lill asuvad hetkeseisuga maailma segapaaride edetabelis 5. kohal. Kurlingupaari hooaja eesmärk on jõuda segapaaride maailmameistrivõistlustele, mis toimuvad aprillis Koreas. Marie Kaldvee ja Harri Lill on seniste tulemustega endale taganud koha võistluse kvalifikatsioonis, kuid Eesti esindus MMil selgub pärast Eesti meistrivõistlusi.

Hardline Open etapi koduleht: http://mdsuperseries.com
Mängude ülekandeid saab jälgida siit: https://www.cbc.ca/sports
Mängude tulemused: SIIN

Eesti kurling alustab tänavu 22. hooaega. Kurling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistusega inimesed. Mängu saavad harrastada ka liikumispuudega inimesed. Kurlingut on võimalik harrastada nii perekeskselt, kui ka kolleegidega. Eestis saab kurlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis ning kurlingu hooaeg kestab Eestis mai lõpuni.