Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti kurlingupaar sõitis MM-ile

Marie Kaldvee ja Harri Lill
Marie Kaldvee ja Harri Lill — FOTO: Eesti Kurlinguliit

Kahel korral maailmameistrivõistlustel veerandfinaali jõudnud ja praegu maailma edetabelis esikolmikusse kuuluvad Marie Kaldvee ja Harri Lill alustasid teekonda Lõuna-Koreas toimuvale MMile, kirjutab kurling.ee.

Tänavune segapaaris kurlingu MM peetakse 22.–29. aprillini Lõuna-Koreas Pyeongchangi olümpiamängude jääl. Võistlusel osaleb 20 maailma parimat kurlingupaari Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Aasiast. Eesti kurlingupaari esimeseks vastaseks on Taani tugevaim kurlingupaar Jasmin Lander ja Henrik Holtermann.

“Meeleolu on rahulik, võistluseni on veel aega,” kommenteerisid Kaldvee ja Lill Tallinna Lennujaamas enne pika sõidu algust.

Riikidest on MMil esindatud ehk osalemiseks õiguse saanud Austraalia, Austria, Kanada, Tšehhi, Taani, Inglismaa, Eesti, Saksamaa, Ungari, Itaalia, Jaapan, Korea, Holland, Norra, Šotimaa, Hispaania, Rootsi, Šveits, Türgi ja Ameerika Ühendriigid. MMil võisteldakse kahes alagrupis, edasipääsejad selguvad neljapäeval, 27. aprillil.

Eesti tugevaim kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill asub praegu maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas neljandal kohal.

Võistluse koduleht ja mängude ajakava: Vaata SIIT