Eesti kurlingupaar jagab MMil alagrupis kolmandat kohta

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill võitis segapaaris kurlingu MMil neljast peetud kohtumisest kaks ning jagab hetkel oma alagrupis kahe võidu ja kahe kaotusega kolmandat kohta.

Nädalavahetusel alanud MMil oli eestlaste esimeseks vastaseks Šveitsi kurlingupaar ning eestlastel tuli vastu võtta kaotus tulemusega 9:2. Teises kohtumises Jaapani esindusega saavutasid eestlased võidu tulemusega 9:7.

MMi kolmandaks vastaseks oli võistluse üks favoriitidest Rootsi kurlingupaar, kus mängib neljakordne maailmameister ja valitsev olümpiavõitja meeste kurlingus. Pingeliseks ja dramaatiliseks kujunenud kohtumises selgus võitja alles lisavoorus. Paraku tuli Kaldveel ja Lillel tunnistada rootslaste paremust tulemusega 10:8.

Täna hommikuses mängus saavutasid eestlased veenva võidu Uus-Meremaa esinduse üle tulemusega 13:3.

Täna õhtul kohtub Eesti kurlingupaar alagrupi liidri Itaalia esindusega, kes on hetkel ka ainuke seni võitmatu võistkond. Tegemist on ülitugeva vastasega, kuna Amos Mosaner ja Stefania Constantini on valitsevad olümpiavõitjad.

Eesti kurlingupaar võistleb MM-il A alagrupis, kus eestlaste vastasteks on Taani, Soome, Itaalia, Jaapan, Korea, Norra, Uus-Meremaa, Šveits ja Rootsi.

Eesti kurlingupaari toetavad MM-il treener Derek Brown ja spordipsühholoog Snezana Stoljarova.

Võistlusi tulemusi saab jälgida siit:

Võistluse fotoalbum: https://photos.app.goo.gl/WzQiQtCXtvP6DxHH6