Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti kurlingupaar ei pääsenud Kanada MK-etapil playoffi, kuid kindlustas koha finaalvõistluses

Marie Kaldvee ja Harri Lill
Marie Kaldvee ja Harri Lill — FOTO: Eesti Kurlinguliit

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill saavutas Kanadas toimuval MK-sarja neljandal etapil kaks võitu ja kaks kaotust ning playoffi ei pääsenud, kuid kindlustas endale koha sarja finaalvõistluses.

Eesti kurlingumängija Harri Lill kommenteeris, et turniiril osalemine oli väga hea kogemus. “See on kindlasti kõige kõrgema tasemega turniir, kus sellel hooajal osalenud oleme. Kaotatud mängudes olime oludega kohanemisel vastastest aeglasemad ja seetõttu ka kaotasime,” kommenteeris ta.

Turniiri käigus kogus Eesti kurlingupaar kaks võitu ja kaks kaotust. Eestlaste viimaseks vastaseks oli tugev Kanada kurlingupaar Kitz/Stewart, kes jäi alagrupi mängudes võitmatuks. Eestlased pidid tunnistama vastase paremust tulemusega 10:6. Tugevalt kolme punktiga alustanud Kaldvee ja Lill lasid vastasel teises voorus võita viis punkti ning kaotusseisust ei õnnestunud Eesti paaril välja tulla. Kitz ja Stewart saavutasid võistluse lõpparvestuses 2. koha, kaotades finaalis napilt Kanada kurlingupaarile Peterman ja Gallant.

Kanada MK-etapi Mixed Doubles Superseries finaal toimub 14.-18. detsembril Kanadas, Toronto lähedal, Brantfordis. Finaalis mängib 24 parimat võistkonda, sealhulgas ka Marie Kaldvee ja Harri Lill.

Kanadas toimuvale sarjale Mixed Doubles Superseries on kutsutud osalema maailma parimad kurlingu segapaarid Euroopast ja Põhja-Ameerikast.