Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti kurlingunaiskond jõudis EM-il finaali ning tagas koha A-divisjonis

Kurling

Eesti kurlingunaiskond alistas Euroopa meistrivõistluste B-divisjonis reede õhtul toimunud poolfinaalis Leedu naiskonna tulemusega 7:6 ning jõudis finaali. Ühtlasi kindlustas Eesti poolfinaali võiduga järgmiseks EM-iks koha tugevaimas ehk A-divisjonis.

B-divisjoni finaalis kohtub Eesti Tšehhi naiskonnaga, kes alistas poolfinaalis Sloveenia tulemusega 8:7. Mõlemad finalistid on oma riigile kindlustanud koha järgmise aasta Euroopa meistrivõistluste A-divisjonis ehk Euroopa kümne tugevaima kurlingunaiskonna hulgas.

Eesti ja Leedu poolfinaal kujunes pingeliseks ning võitja selgitati lisavoorus. Neljanda vooru järel oli seis 2:1 Leedu kasuks, kuid viiendas voorus röövisid eestlannad vastaselt kolm punkti. Leedu naiskond vastas kahe punkti röövimisega seitsmendas voorus. Kümnenda vooru järel oli seis viigis 6:6 ning võitja pidi selgitama lisavoor. Lisavoorus võitis Eesti naiskond otsustava punkti ning mäng lõppes 7:6 Eesti kasuks.

Eesti meeskond võitis laupäeval alagruppide viimaste kohtade matšis Ukraina meeskonda tulemusega 6:5 ning säilitas seega koha B-divisjonis ka järgmiseks aastaks.