Eesti kurlingu esipaar alustas koostööd uue treeneriga

Marie Kaldvee ja Harri Lill
Marie Kaldvee ja Harri Lill — FOTO: Eesti Kurlinguliit

Eesti kurlingu esipaar Maria Kaldvee ja Harri Lill alustas koostööd uue treeneriga ning täna alanud Praha MK-etapil testitakse uusi mänguvõtteid, valmistudes ette eesootavaks MMiks.

Eesti kurlingu esipaar Maria Kaldvee ja Harri Lill alustab täna Prahas võitlemist MK-etapil “Mixed Doubles Prague Trophy”, kus on esindatud Euroopa parimad võistkonnad. Eesti kurlingupaari jaoks on tegemist olulise võistlusega, millest võtavad osa mitmed tulevased MMi vastased.

Võistluse favoriidid on maailma edetabeli liidrid Šveitsi kurlingupaar Jenny Perret ja Martin Rios. MK-etapist võtab osa ka mitu eestlaste jaoks olulist vastast, sh Taani tugevaim kurlingupaar Lander/Holtermann, kes on aprillis toimuvatel maailmameistrivõitlustel eestlaste esimeseks vastaseks. “Praha MK-etapil alustame huvitava vastasseisuga Hollandi esinduse Tonoli/Gösgensi vastu, kes võistlevad MMil meie alagrupis. Samuti on esindatud Tšehhi tugevaim kurlingupaar Zelingrova/Chabicovsky ning Ungari esindus Joo/Tatar, kes on samuti MMil meie alagrupi vastased,” kommenteeris kurlingumängija Harri Lill.

Kaldvee ja Lille jaoks kujuneb aprill käesoleva kurlinguhooaja kõige olulisemaks kuuks ning  Praha MK-etapp on eestlastele eelviimane võistlus enne MMi.

“Enda arust oleme turniiriks ja eesootavaks MMiks igati valmis. Märtsis alustasime koostööd uue treeneri Magnus Nedregotteniga, kellega koos tehtud muudatused on loodetavasti näha ka meie mängukvaliteedis jääl,” ütles Lill ning lisas, et eesmärgiks on teha sellel nädalavahetusel tubli tulemus. “Eelkõige soovime aga harjutada protsesse ja tegutsemisviise, mida ka eesootaval MMil kasutame,” lisas ta.

Eesti meistritiitlit edukalt kaitsnud Kaldvee ja Lill valmistuvad ette aprillis Lõuna-Koreas toimuvateks segapaaride maailmameistrivõistlusteks. Segapaaris kurlingu MM toimub 22.-29. aprillil ning võistlema asuvad 20 riigi esindused Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Aasiast.

Mängude tulemused: https://worldcurlingtour.org/md/event/701

Praha MK-etapi mänge saab vaadata siit: https://watch.recast.tv/user/5wRBD

Otse-eetris kantakse Kaldvee/Lill vs Farkova/Jakl mängu laupäeval Eesti aja järgi kell 11.00.