Eesti koondis võitis Balti võistkondlikud meistrivõistlused murdmaajooksus

Laupäeval, 22. oktoobril Lätis toimunud Balti võistkondlikud meistrivõistlused murdmaajooksus võitis Eesti koondis 137 punktiga. Teise koha sai Läti 118 punktiga ning kolmas oli Leedu 105 punktiga. Lisaks võitsid meie sportlased neli individuaalset meistritiitlit ning kolmes vanuseklassis saadi kolmikvõit, kirjutab ekjl.ee.

Meeste 8 km distantsil tegid eestlased puhta töö ning teenisid kolmikvõidu. Kõige kiiremini läbis raja Leonid Latsepov, kes sai ajaks 26:33. Hõbemedali teenis Kaur Kivistik ajaga 26:59 ning pronksi sai Karel Hussar ajaga 27:07.

Naistest krooniti Balti meistriks Laura Maasik, kellel kulus 6 km läbimiseks aega 23:25.

U20 vanuseklassi noormehed teenisid samuti kolmikvõidu. 6 km distantsil tuli esimeseks Jürgen Joonas ajaga 20:22, teise koha sai Morten Siht ajaga 20:56 ning kolmanda koha sai Oliver Annus tulemusega 21:01.

U20 vanuseklassi neidude 4 km distantsil sai parima eestlasena Mari Mai Ruus neljanda koha. Raja läbimiseks kulus tal aega 16:29.

U18 vanuseklassi noormehed, kellel tuli läbida 4 km, tõid jällegi Eestile kolmikvõidu. Balti meistriks tuli Gregor Rasva ajaga 13:49, hõbeda sai Sten Sihver ajaga 13:54 ning pronksi teenis Alex Ojava ajaga 14:02.

U18 vanuseklassi neidudest oli 3 km rajal parim eestlane Liis Kapten, kes teenis viienda koha ajaga 12:12.

U16 vanuseklassi poisid läbisid 2 km ning eestlaste parimana sai viienda koha Adam Ojava tulemusega 6:56.

U16 vanuseklassi tüdrukute sama pikal distantsil teenis hõbemedali Naomi Toomenurm ajaga 7:28 ning pronksmedali sai Karmel Jano ajaga 7:48.

KÕIK TULEMUSED

Võistluse galerii

Sellega on Balti meistrivõistlused selleks aastaks lõppenud ning meil on hea meel tõdeda, et Eesti koondisel õnnestus sel aastal koju tuua KAHEKSA Balti võidukarikat! Suur aitäh kõikidele sportlastele, treeneritele ja abipersonalile, kes aitasid neile võitudele kaasa.