Eesti koondis võitis 2022 Euroopa Meistrivõistlustel vibulaskmises hõbemedali ja pronksmedali

06.-12.06.2022 toimuvad Münchenis 2022 Euroopa meistrivõistlused vibulaskmises, kus Eesti plokkvibu segavõistkond koosseisus Robin Jäätma/Lisell Jäätma võitsid teist aastat järjest hõbemedali.

Plokkibu segavõistkond lõpetas kvalifikatsioonivõistluse 7. kohal. Duellide esimeseks vastaseks sai eelringide järel 11. kohale jõudnud Soome võistkond, kes alistati kindlalt, tulemusega 157:153. Pisut pingelisem oli võistlus teise duellipartneri Hollandiga, keda võideti ühe silma ja tulemusega 158: 157. Poolfinaalis oli Eesti duo vastaseks Türgi ja see duell kujunes tõeliselt tuliseks – parema väljaselgitamiseks tuli kasutusele võtta lisanooled. Lisell Jäätma/Robin Jäätma kullamatši vastaseks sai tugev Taani võistkond, kellele sellel korral kaotati tulemusega 156:153.

Lisaks, segavõistkondlikult saavutatud hõbemedalile, tegi Robin Jäätma suurepärase võistluse ka individuaalselt. Juba eelringe alustas Robin Jäätma väga hästi lõpetades kvalifikatsioonivõistluse 708 punkti ja 4. asetusega. Hea tulemuse saavutanud Jäätma ei pidanud laskma esimesi duelle ning alustas edasi võistlemist 1/16 finaalis, kus tema esimeseks vastaseks sai Norra vibulaskur Mads Haugseth, keda eestlne võitis kindlalt 150:143. Teise duelli vastane, horvaat Domagoi Buden pid samuti Jäätmale alla vanduma tulemusega 144: 146. Poolfinaalis pidi eestlase paremust tunnistama ka Hispaania esindaja Kevin Aria, keda Jäätma võistis tulemusega 148:145. Robin Jäätma teekonna 2022 Euroopa meistriks katkestas kvalifikatsioonivõistluse 1. kohal lõpetanud hollandlane, Mike Schloesser, kes alistas Robin Jäätma poolfinaalis tulemusega 149:146. Sellega jõudis Robin Jäätma 2022. a EM-il pronksimatsi, kus tema vastaseks sai Slovakk Josef Bosansky, kellega võistlus kujunes eriti pingeliseks, duell lõppes viigiga 148:148 ning oma paremuse maksma panemiseks tule kasutusele võtta lisanooled. Robin Jäätma näitas taas oma erakordset oskust säilitada tasakaal ja rahu ning võitis pronskmedali.

Robin Jäätma, kes tuleb EM-ilt koju kahe medaliga, märkis oma täna laskmise kohta järgmist: “Olen väga rahul oma laskmisega pronksmedali matšis. Tulin pingega täna hästi toime ja lasud olid head, 2 punkti alla maksimumi lasta medalimatšis on päris hea skoor.“

Lisaks EM-il 2 medalit võitnud Robin Jäätmale, kuulusid Eesti EM-i koondisesse veel ka Eesti sportvibu laskurid: Reena Pärnat (17. Koht) Bessi Kasak (17. koht), Triinu Lilienthal (33. Koht), Märt Oona (33. Koht), Karl Kivilo (57.koht) ja plokkvibu laskurid: Lisell Jäätma (17.koht) Maris Tetsmann (17.koht), Meeri-Marita Paas (17. Koht), Kristjan Ilves (17. Koht) ja Evert Ressar (17.koht) . Plokkvibu naiskond saavutas EM-il kõrge 4. koha, sportvibu naiskond, sportvibu segavõistkond ja plokkibu meeskond lõpetasid 2022. Euroopa Meistrivõistlused 9. kohaga.

Treeneritena oli Eesti koondisega EM-il kaasas Maarika Jäätma, Dean Alberga, Snezana Stoljarova.

Foto allikas: Türi Vibukool