Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti kahepaat saavutas MK-etapil neljanda koha

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev)
Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) — FOTO: Detlev Seyb – World Rowing

Sõudmise hooaja esimesel MK-etapil Zagrebis saavutasid Mikhail Kushteyn ja Johann Poolak meeste paarisaerulise kahepaadi A-finaalis tubli neljanda koha.

Võitjaks tuli Horvaatia kahepaat ajaga 6.16,74. Teise koha teenisid hispaanlased (6.20,53) ning kolmanda serblased (6.22,23). Eestlased lõpetasid finaali neljandana (6.27,21).

 

ENNE FINAALI:

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) ponnistavad hooaja esimeses pooles paarisaerulisel kahepaadil, et tunnetada ja näha vahetus konkurentsis maailma paremikuga, millised on nende võimalused tippkonkurentsi sekkuda, kirjutab sõudeliit.ee.

Ehkki avapäeval toimunud eelsõidus finaalipääset ei saadud, oli eile teine võimalus vahesõidus, kus nende vastasteks olid Ungari, Argentiina ja Serbia. Liidrina alustanud Eesti duo pidi poolel distantsil loovutama liidrikoha serblastele Viktor Pivacile ja Dusan Slavnicile, ent möödus rivaalidest peagi taas, finišeerides ajaga 6.26,86 võitjana. Teisena pääses medalisõitu Serbia (6.31,94), joone alla jäid Argentiina (6.37,06) ja Ungari (6.52,40).

Esimesest vahesõidust liikusid finaali Serbia esiduo ja Ukraina, avasõidus tagasid seal koha Horvaatia ja Hispaania.

„Saime Horvaatias paadi hästi jooksma ja tänagi kontrollisime sõitu suhteliselt kenasti,“ rääkis eessõudja Poolak, kelle hinnangul jäi lõpuks väike varugi sisse.

„Meie trumbiks on distantsi kolmas veerand ja tänagi tõi sellel lõigul tehtud töö edu, kusjuures viimast me veel ei võtnud,“ teadis pärnakas.

Millise tundega läheb Eesti esindus finaalile vastu?

„Kuna sõidame horvaatide kõrval, kes on teada-tuntud tugevate alustajatena, peame taktikat veidi muutma,“ avaldas Poolak, lootes, et nad ei jää horvaatide lainesse. „Tõenäoliselt on esimesed kaks kohta teada, ent kolmanda üle hakkab käima kõva võitlus,“ vihjas spordimees Eesti ekipaaži medalivõimalusele.