Eesti judokad võitsid Euroopa karikaetapil kulla ja kolm pronksi

Nädalavahetusel toimus Riias kadettide EK-etapp, kus noored sportlased tõid Eestile ühe kuldmedali ja kolm pronksmedalit, kirjutab Estonian Judo Association/ Eesti Judoliit.

Foto: Estonian Judo Association/ Eesti Judoliit Facebook (Valeria Ušanova pildil sinise vööga)

Saad Dikajev maadles kehakaalus kuni 73 kilogrammi ja võitis esimeses kohtumises lätlast Markuss Pomaskovsi, kuid kaotas siis ukrainlasele Taras Nielzievile. Dikajev liikus edasi lohutusringi, alistades seal soomlase Kristofer Pertelsoni ja eestlase Christian-Marcus Kasesalu. Pronksimatšis läks Dikajev vastamisi ukrainlase Anton Klymenkoga, kellele ta viskas kümne sekundiga ilusa ipponi ja saavutas pronksmedali!

Samas kehakaalus maadelnud Christian-Marcus Kasesalu oli esimeses ringis vaba ja läks seejärel vastamisi lätlase Jelisejs Bumazkinsiga, kellest ta kahjuks jagu ei saanud. Kasesalu liikus edasi lohutusringi, kus ta alistas ukrainlase Yevhen Dementi ja seejärel leeduka Vygirdas Narkuse. Järgmises kohtumises pidid omavahel mõõtu võtma kaks eestlast – Kasesalu ja Dikajev. Kuna kohtumise võitis Dikajev, jäi Kasesalu ilma võimalusest minna maadlema pronksmedalile. Kasesalule tubli 7. koht.

Karl Saar maadles samuti kehakaalus kuni 73 kilogrammi. Esimeses kohtumises pidi Saar vastu võtma kaotuse ukrainlase Anton Klymenko vastu. Saare maadlus jätkus lohutusringis, kus ta võitis soomlast Villa Kivelaed, kuid kaotas siis aserile Shamil Sadigovile. Saarele võistlustelt 7. koht.

Poiste raskekaalus maadelnud Kabriel Kirna oli esimeses ringis vaba ja võitis seejärel ukrainlast Mykyta Tulskykhi. Kirna maadlus jätkus poolfinaalis, kus ta kaotas leedukale Denis Maksimovile. Ta liikus edasi lohutusringi, kus ta alistas pronksimatšis ukrainlase Davyd Salhalovi ja võitis pronksmedali.

Samuti raskekaalus maadelnud Rasmus Ritson oli esimeses ringis vaba. Teises ringis pidi ta tunnistama poolaka Jakub Roszaki paremust ja liikuma lohutusringi, kus ta kaotas ka teisele ukrainlasele Davyd Salhalovile.

Jakob Vares maadles kehakaalus kuni 90 kilogrammi. Ta oli esimeses ringis vaba ja pidi esimeses matšis võtma vastu kaotuse poolakalt Walenciak Marcinilt. Varese võistlus jätkus lohutusringis, kus ta saavutas võidu bulgaarlase Georgi Katsovi üle ja seejärel eestlase Oliver Holtsmeieri. Pronksimatšis kohtus ta ukrainlase Arkadii Samoiloviga, kellega tal oli väga tasavägine maadlus, kuid viimasel sekundil enne lisaaega viskas ukrainlane waza-ari ja Vares pidi leppima viienda kohaga.

Oliver Holtsmeier maadles samuti kehakaalus kuni 90 kilogrammi. Esimeses matšis võitis ta lätlast Eduards Plostnieksi, kuid kaotas siis aser Tamerlans Dzabarovsile. Oliveri maadlus jätkus lohutusringis, kus ta läks vastamisi Varesega ja pidi vastu võtma kaotuse. Oliverile EK-etapilt 7. koht.

Artur Türna maadles kehakaalus kuni 81 kilogrammi ja pidi esimeses matšis võtma vastu kaotuse ukrainlase Ivan Druhovi vastu. Lohutusringis võitis ta ukrainlast Danylo Horbatenkot ja hollandlast Thijs Altenat. Pronksikohtumises läks ta vastamisi lätlase Andrejs Vanagsiga, kuid kahjuks pidi tunnistama vastase paremust ja leppima viienda kohaga.

Valeria Ušanova maadlus kehakaalus -70 kilogrammi algas loosi tahtel alles poolfinaalist, kus ta alistas soomlase Isla Erkkila. Finaalkohtumises läks Ušanova vastamisi leeduka Marta Navickaitega, kelle ta võitis ipponiga ja saavutas kuldmedali.

Emma-Melis Aktasel oli raskekaalus kaks vastast, mis tähendas, et kõik maadlesid omavahel läbi. Esimeses matšis alistas ta Leedu judoka Rugile Stasiulyte, kuid kaotas siis poolakale Zuzanna Banaszewskale. Emma-Melis pidi leppima kolmanda kohaga.

Peter Clark maadles kehakaalus kuni 60 kilogrammi ja ta oli esimeses ringis loosi tahtel vaba. Teises ringis pidi Clark tunnistama ukrainlase Tymofii Rudenko paremust, kes tuli hiljem ka pronksmedalile. Clarki maadlus jätkus lohutusringis, kus ta alistas lätlase Nikita Celadinsi, kuid kaotas seejärel ukrainlasele Marko Diakunchakile. Clarkile EK-etapilt 9. koht.

Nädalavahetusel toimus ka Abu Dhabis Grand Slam, kus Klen-Kristofer Kaljulaid maadles kehakaalus kuni 90 kilogrammi ja saavutas ühe võidu usaka John Jayne’i vastu, kuid kaotas siis Tadžikistani judokale Dzhakhongir Madzhidovile.