Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti judokad esindavad riiki kadettide maailmameistrivõistlustel!

— FOTO: Eesti Judoliit

Horvaatia pealinnas Zagrebis peetakse 23.-27. augustini kadettide (alla 18-aastaste) judo maailmameistrivõistlusi. Eestit esindab 11 noorsportlast. Kokku kohtuvad meistrivõistlustel 589 noort judokat 59 riigist üle maailma.

Tähtsa turniiri ettevalmistustest rääkis kadettide koondise treener Egert Ehari. «Kui õnnestunult MMiks ettevalmistus kulges näitab lõpuks võistlus. Hooaeg on olnud pikk, alustasime esimeste EK-etappidega juba veebruaris. MMile sõitvate noorte jaoks on see kõigile esmakordne kogemus, kus hooaja vältel nii pikalt võistlusteravust hoidma peab. Füüsilist väsimust oleme saanud treeningmahu vähendamise ja aktiivse puhkusega pisut leevendada, eks näis kuidas sportlased vaimselt vastu peavad», - jagas treener. Oma ettevalmistuse plaane jagas ka üle 70 kilogrammi judoka Gayane Pogosyan: «Pühendasin kogu suve treeningutele. Esmaspäevast reedeni 2 korda päevas tegin treeningud - üks kehalise ettevalmistuse trenn ja teine ​​kimonos. Vahetult enne maailmameistrivõistluste olin Crikvenicas treeninglaagris, mis aitas mul palju valmistuda ja andis enesekindlust MMiks».

Ehari kommenteeris ka võimalikke ennustusi seoses võistluse tulemustega. Tema sõnul pole judos kunagi tingimusteta võidu garantiid. «Üks õnnestunud või ebaõnnestunud moment võib kogu võistluse tulemuse otsustada. Potentsiaali esikümne kohtadeks on, sest maailmareitingu esikümne piirimail on seekord suisa kolm eestlast», - arvab kadettide koondise treener. Selles küsimuses avaldas oma arvamust ka kaalukategooria kuni 50 kilogrammi judoka Artak Azarumyan, kes esmakordselt osaleb sellel aastal kadettide MM-il. «Sel aastal on meie meeskonnal küllaltki suur koosseis. Meil on paar inimest, kes on sel aastal teistel võistlustel häid tulemusi näidanud, nii et siin MM-ill ootan meilt häid tulemusi», - ütles sportlane.

Meeleolu võitluseks on sportlaste sõnul meie võistkond ülimalt positiivne. «Võistlusmeeleolu on võimalikult võitluslik. Ma tahan näidata kõike, mida suudan. Tugevaid emotsioone pole, tahan lihtsalt ennast näidata», - jagas kadettide koondise judoka kategoorias kuni 55 kilogrammi Filipp Shchekotin. «Maailmameistrivõistlustel osalemine on kindlasti suur au». Treenerina on ehk kõige suurem emotsioon hetkel uudishimu. Ootan huviga, kuidas meie sportlased suurvõistlusega kaasnevate emotsioonide ja pingega hakkama saavad». - sõnas lõpetuseks Egert Ehari.

Tekst: Eva-Kristiina Gontšarova