Eesti fitnessisportlased tegid ajalugu IFBB Arnold Classic Europe võistlusel

— FOTO: EKFL

Möödunud nädalavahetusel, 10-13. oktoobril toimus Hispaanias, Madriidis mainekas IFBB Arnold Classic Europe 2024 rahvusvaheline võistlus, kus omavahel võtsid mõõtu kulturismi ja fitnessi tipud ning nende seas ka 12 Eesti sportlast.

Esimene võistluspäev algas Eestile pronksmedaliga, kui Valeria Kopajeva avas enda sügisese võistlushooaja ning tuli kolmandale kohale artistic fitness kategoorias. Teisel võistluspäeval astus Kopajeva üles ka 16-23 aastaste juunioride bikiinifitnessi üle 164 cm pikkuskategoorias ja jõudis seal samuti finaali, kus saavutas kuuenda koha.

Arnold Classic Europe 2024 raames võisteldi ka fitness challenge'is. Seal esindas Eestit hõbetaseme võistlustel kaks sportlast - Crisgel-Berit Poljakov ja René Laane, kes esimese võistluspäeva lõpus tõid Eesti tiimile kolm medalit. Naiste individuaalvõistlusel saavutas Crisgel-Berit Poljakov kolmanda koha. Fitness challenge'i valitsev maailmameister René Laane avas Madriidis meie meessportlaste medaliarvestuse tugeva etteastega meeste individuaalvõistlusel ning sai kaela hõbemedali. Fitness challenge'i paarisvõistlusel ühendasid medalistid Crisgel-Berit Poljakov ja René Laane oma jõud ja tegid veel ühe tugeva etteaste. Isa ja tütre säravaks tulemuseks oli segapaaride hõbetaseme paarisvõistluse teine koht.

Teisel võistluspäeval tõusis pjedestaali kõrgeimale kohale Annika Absalon, kes võitis bikiinifitnessi kuni 166cm pikkuskategooria. Võistluse kolmandal päeval jätkas Absalon ülimalt edukat sügishooaega fit-model kategoorias, kus saavutas teise koha.

Võistluse lõpetas pühapäeval Anastassia Toikka topelt kuldselt ja tegi sealjuures ka ajalugu. Oma esimesel Arnold Classic võistlusel tuli Toikka esikohale nii wellness kuni 163 cm pikkuskategoorias kui ka wellness masters arvestuses. Sellega on ta esimene Eesti sportlane, kes on nimetatud võistlusel võitnud wellness kategooria.

Saabuval nädalavahetusel osalevad Eesti kulturismi ja fitnessi sportlased nii Tallinnas peetaval Fitlap Cup kui ka Montenegros toimuval IFBB Intercontinental Cup võistlusel. Lisaks toimuvad tuleval nädalavahetusel Eesti meistrivõistlused fitness challenge'is. Kulturismi ja fitnessi hooaeg kulmineerub 16. novembril Rakveres, kus toimuvad 56. Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis.