Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti epeenaiskonna olümpiamängude unistus säilis

Nelli Differt vasakul
Nelli Differt vasakul — FOTO: Scanpix

Eesti epeenaiskond kaotas Hispaanias, Barcelona MK-etapi kaheksandikfinaalis Hiinale 26:38 ning jäi lootma teiste naiskondade peale, et Pariisi olümpiamängudele pääsemise lootus püsiks. Õnneks ei suutnud Ukraina samuti veerandfinaali pääseda ning meie naiskonna lootused püsivad.

Eesti naiskond koosseisus Nelli Differt, Kristina Kuusk, Irina Embrich ja Julia Beljajeva alistasid esimeses ringis Austria 45:24, kuid jäid Järgmises ringis (16 parema hulgas) jäädi 26:38 alla Hiinale, kes sai avaringis 45:29 jagu Singapurist. 

Peale seda oli selge, et olümpialootuste säilimine sõltub juba teistest koondistest ning eelkõige ukrainlannade tulemusest. Meie õnneks olümpialootused siiski päris läbi veel ei saanud, kuna hilisemas matšis jäi eestlannade suurim konkurent Ukraina 41:45 alla Šveitsile ning samuti veerandfinaali ei pääsenud.

Ühtlasi tähendab see seda, et Eestile jääb viimasel OM-kvalifikatsiooni etapil märtsis võimalus Ukrainast mööduda veel mööduda ja pääseda olümpiamängudele. Aga midagi kerget ees ootamas pole, kuna viimasel etapil tuleks tulla võitjaks ning peab ka seal lootma ukrainlannadel hästi ei läheks.

Kuna esinelik on teistelt piisavalt eest ära, siis on hetkel parima Euroopa tiimina Ukrainal 228 punkti. Eestil on ukrainlannadest 35 punkti vähem. Kui etapi võitja saab 64 punkti, siis näiteks kohad 9.-16. teenivad vastavalt 25, 24, 23 jne punkti. Lisaks ei tohi ära unusta veel ka Eesti selja taga olevaid Šveitsi ja Ungari koondist, kes täna kaheksa parema hulka juba pääsenud.