Reklaam sulgub sekundi pärast

Daniel Zaitsev värskendas 11 aastat püsinud Eesti rekordit

Daniel Zaitsev keskel
Daniel Zaitsev keskel — FOTO: Scanpix

Talvine hommik Kohtla-Järvel tõi juurde uusi Eesti, noorte ja juunioride rekordeid. Lisaks anti välja medalikomplektid noortele ja juunioridele, kirjutas swimming.ee

Eesti lühiraja meistrivõistluste teine päev algas naiste 100 m vabaujumisega, kus noorte vanuseklassis püstitas uue Eesti noorte rekordi Ksenia Bazanova (TUK) ajaga 56,39.
Varasem rekord (56,57) kuulus Maari Randväli nimele ning oli püstitatud novembrikuus toimunud Kalev Openi ujumisvõistlusel.

Teise alana oli kavas 50 m seliliujumine, kus Mirtel Merimaa (Ujumise Spordiklubi) kordas Eesti noorte rekordit jagades rekordinumbreid 29,15 Laura-Liis Valdmaaga.

Meesjuunioride konkurentsis uuendas Alan Smok (Spordiklubi Garant) 50 m seliliujumises Eesti juunioride rekordit. Smok puudutas seina ajaga 24,14 lüües üle alles eile ujunud Lars Kuljuse rekordinumbrid 24,17.

Head minekut näitas ka Daniel Zaitsev (Spordiklubi Garant) meeste 100 m kompleksujumises värskendates Eesti rekordit. Varasem rekord püsis 11 aastat Martti Aljandi nimel, kes toona võitis ajaga 52,92 Euroopa lühiraja meistrivõistlustel pronksmedali.

Hommikuse osa kuldmedalite omanikud noorte ja juunioride vanuseklassis alade kaupa:

100 m vabalt

N noored Ksenia Bazanova (TUK) 56,39
N juuniorid Kirke Madar (Keila Swimclub) 56,38
M noored Siim Kesküla (Ujumise Spordiklubi) 50,06
M juuniorid Lars Kuljus (TOPi Ujumisklubi) 50,19
 

50 m seliliujumine

N noored Mirtel Merimaa (Ujumise Spordiklubi) 29,15
N juuniorid Ülle Harjaks (NRK Kalev) 29,60
M noored Siim Kesküla (Ujumise Spordiklubi) 26,64
M juuniorid Alan Smok (Spordiklubi Garant) 24,14
200 m rinnuliujumine

N noored Karola Paju (Viimsi Spordiklubi/Bruno Ujumiskool) 2.36,20
N juuniorid Ute Viktoria Liu Yeung (Kohtla-Järve Veespordiklubi) 2.37,09
M noored Airon Pajula (Kalevi Ujumiskool) 2.19,79
M juuniorid Lars Antoniak (Kalevi Ujumiskool) 2.13,71
 

200 m liblikujumine

N noored Miriam Jürisoo (TOPi Ujumisklubi) 2.29,80
N juuniorid Daria Romanjuk (Spordiklibi Garant) 2.28,77
M noored Artjon Aksjonov (Spordiklubi Energia) 2.10,58
M juuniorid Allan Zabotin (Kalevi Ujumiskool) 2.21,50
 

100 m kompleksujumine

N noored Mirtel Merimaa (Ujumise Spordiklubi) 1.04,70
N juuniorid Eneli Jefimova (Kalevi Ujumiskool) 1.02,20
M noored Siim Kesküla (Ujumise Spordiklubi) 58,15
M juuniorid Lars Kuljus (TOPi Ujumisklubi) 56,20
 

4×100 m vabalt teateujumine

N noored Audentese Spordiklubi 3 (Emily-Pärli Jäärats, Gabriela Kuusk, Anni-Alice Voll ja Maari Randväli) 3:58,60
N juuniorid Kalevi Ujumiskool 2 (Egle Salu, Loreen Ulp, Mirtel Nagel ja Eneli Jefimova) 4.00,77
M noored Spordiklubi Garant 3 (Martin Pärtel, Robert Vesselov, Georg Vaino ja Aleksei Denissov) 3.31,76
M juuniorid Ujumise Spordiklubi 2 (Kristo Rannik, Andreas Soosaar, Artjom Alteberg ja Nikita Kazarevski) 3.26,13

Kõiki tulemusi on võimalik näha siit.