Berliinis toimuvatel vibulaskmise MM-i kvalifkatsioonivõistluse lõpetas Eesti koondislastest kõrgeimal kohal Robin jäätma

Robin Jäätma
Robin Jäätma — FOTO: World Archery

31.07.2023 algasid Berliinis maailmameistrivõistlused vibulaskmises, kus Eesti koondis sel aastal väljas suurearvulises koosseisus.

Koondisesse kuuluvad: Reena Pärnat (sportvibu), Triinu Lilienthal (sportvibu), Bessi Kasak(sportvibu), Märt Oona (sportvibu), Hendrik Õun (sportvibu), Tanel Kaasik (sportvibu), Lisell Jäätma (plokkvibu), Meeri-Marita Paas (plokkvibu), Maris Tetsmann (plokkvibu), Robin Jäätma (plokkvibu), Evert Ressar (plokkvibu). Seega, on Eesti aasta oluliseimal võistlusel väljas nii sportvibu naiskonna, meeskonna kui segavõistkonnaga ning samuti kas plokkvibu naiskonna ja segavõistkonnaga.

Treeneritena on kaasas Maarika Jäätma ja Snežana Stoljarova. Koondisele pakub tugiteenust Artur Aas ning Team Manageri rolli täidab Rita-Anette Kohava.

MM-il on kohal eriti palju sportlasi ja konkurents on ülitihe, sest tegemist jällegi ka võistlusega, kust saab võtta Pariisi OM kohti.

Eesti vibukoondise kõrgeima koha saavutas Berliinis toimuvatel vibulaskmise maailmameistrivõistlustel plokkvibulaskur Robin Jäätma tulemusega 700 punkti, jagades sellega 8. – 12.kohta. Ümberlaskmise järel sai Robin tabelis kümnenda asetuse.

Varasemalt on Robin Jäätma saavutanud 2021.aastal Yantoni MMil meeste arvestuses 3.koha, maailmareitingus asetseb Robin Jäätma hetkel 10 kohal.

Plokkvibu naiste arvestuses saavutas parima tulemuse, 14. koha, meie naistest Lisell Jäätma 690 punktiga,  langedes viimase, paduvihmas ja tugevas tuules lastud seeriaga välja esikümnest. Maailma reitingus asub Lisell Jäätmahetkel seitsmendal positsioonil. Individuaalduellis läheb Lisell Jäätma vastamisi kvalifikatsioonis 51.kohale jäänud belglanna Sarah Prielsiga, kes asub maailma reitingus 8.kohal.

Ebaõnn tabas Meeri–Marita Paasi, kes tegi ülitugeva võistluse alguse, kuid kukkus kolmandalt positsioonilt, kui tugeva tuulega jäi  üheksandas seerias laskmata üks nool. Meeri-Marita lõpetas kvalifikatsiooni 30.kohal. Keerulised ilmastikutingimused mõjutavad laskureid alates sellest aastast eriti valusalt, kui senine 6-noole neljaminutiline laskmisaega vähendati kolmele minutile. Sarnaselt Meeri-Maritale oli laskejoonel teisigi laskureid, kellel jäi viimane nool välja laskmata. Maris Tetsmann lõpetas 48.kohal.

Kolmapäeval, astuvad võistlustulle Robin ja Lisell Jäätma segatiimide võistusel 7 kohalt. Krakowis Euroopa mängudelt segatiimide kuldmedali võitnud duo vastane selgub 1/12 finaalis, kus vastamisi lähevad Brasiilia ja Türgi tiimi. Maailma reitingus hoiab Eesti segatiim neljandat kohta.

Duellid algavad Eesti aja järgi kell 14.00.

Kell 17.00 Eesti aja järgi algavad naiskondade duellid, kus üheksandale kohale jäänud Eesti naiskond läheb vastamisi 1/8 finaalis kaheksandale kohale platseerunud Saksamaa naiskonnaga. Eesti naiskonna koht maailmareitingus on kaheksas.

„Eesti plokilaskjate jaoks on võistlus alles alguses ja kõik on ju hästi! Iga aastaga järjest tugevnevat konkurentsi arvestades tegid meie laskurid kvalifikatsioonis tubli töö – ootame põnevusega duelle.“ kommenteeris Eesti plokkvibukoondise treener Maarika Jäätma.