Reklaam sulgub sekundi pärast

Balti riikide presidendid soovivad ROK-i otsuse tühistamist

Balti riikide presidendid
Balti riikide presidendid — FOTO: Raigo Pajula/Vabariigi Presidendi Kantselei

Eile kohtusid Balti riigi presidendid, kes kõik nõustusid, et ROK peab oma otsuse tühistama seoses agressorriigi sportlaste olümpiale lubamisega.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee võttis reedel vastu otsuse, lubada nii Venemaa kui ka Valgevene sportlased neutraalse lipu all võistlema Pariisi olümpiamängudele

Tänaseks on juba üks Läti sportlane avalikult välja öelnud, et tema olümpiamängudelt osa ei võta, kui agressorriigi sportlased peaksid sealt osa võtma.

Eesti president Alar Karis ütles, et peab ROK-i otsust vastuvõetamatuks "nii kodanikuna kui ka sporti armastava inimesena".

Leedu president Gitanas Nausėda sõnas järgnevalt: "See on väga pettumust valmistav otsus ja ma ikkagi loodan, et seda saab üle vaadata. Me kõik näeme erinevate alaliitude reaktsioone ja ma arvan, et olümpia põhimõtetel pole terrori, tapmise ega hävitamisega mingit pistmist. Seetõttu on väga ebameeldiv näha selliseid otsuseid praegu, Ukraina sõja kriitilises etapil."

"Kui midagi ei muutu, oleks mul väga keeruline Ukraina ja Läti sportlasi olümpiamängudel võistlemas näha. Aga see on loomulikult otsus, mille peavad tegema iga riigi valitsused ja spordikogukonnad," rääkis Läti president Edgars Rinkevičs