Balti Keti velotuur ja Eesti profitiim täidavad olulist missiooni

Tartu2024 Cycling Team meeskond Balti keti velotuuri 2022 meeskondade esitlusel.
Tartu2024 Cycling Team meeskond Balti keti velotuuri 2022 meeskondade esitlusel. — FOTO: Taavi Sepp, BCT

18. augustil Tartust startival Balti Keti velotuuril on täita tähtis missioon. Kõikide sportlike ja korralduslike eesmärkide kõrval on suures pildis veelgi olulisem hoida ühist hingamist kolme Balti riigi jalgrattaliitude vahel, säilitamaks laiapõhjalist koostöötahet ning üritada sportlikus plaanis edasi viia tervet regiooni.

Baltikumi ülest missiooni täidab ka rahvusvahelises jalgratturite liidus (UCI) registreeritud Eesti kontinentaaltaseme meeskond Tartu2024 Cycling Team. Rene Mandri eestvedamisel ellu kutsutud järelkasvumeeskond on algusest peale võtnud ambitsiooniks kõrgemale tasemele aidata nii meie endi noorsportlasi kui ka lähinaabreid Lätist, Leedust ja Soomest.

Algaval Balti Keti velotuuril on Tartu2024 Cycling Team kindlasti arvestatav jõud, rääkimaks kaasa heitluses kõige kõrgemate kohtade eest. Eriliselt heasse hoogu on suve keskel sattunud kaks “prantslast” Markus Pajur ja Siim Kiskonen.

“Kes tahab tänavust velotuuri võita, peab tõsiselt silmas pidama Tartu2024 Cycling Team’i,” julgeb ennustada velotuuri peakorraldaja Allar Tõnissaar. “Nad jõuavad, neil on meeskonnana väga hea koostöö ja ka taktikaliselt näidatakse üha küpsemat sõitu. Julgeks pakkuda, et meeskonnana ollakse sel korral isegi ohtlikum jõud kui Eesti koondis,” lisas Tõnissaar. 

Kõige värskema info kohaselt on Balti Keti velotuurile tulemas 14 erineva riigi meeskonnad ning sõitjaid 24 riigist. Esmakordselt ka meeskond Levante Fuji Shizuoka Jaapanist. Velotuur liigub Tartust läbi Valga ja Sigulda 20. augustiks Panevežysesse. Nii Eestis, Lätis kui ka Leedus sõidetakse üks etapp.

17. augusti õhtupoolikul leiab Eesti Rahva Muuseumis (ERM) aset meeskondade pidulik tutvustus. Huvilised pääsevad uudistama tasuta.