Reklaam sulgub sekundi pärast

Astanast minema saadetud Lopez võitis San Juani velotuuri

Miguel Angel Lopez
Miguel Angel Lopez — FOTO: Scanpix

Argentinas lõppenud San Juani velotuuril (UCI 2.Pro) näitas 28-aastane Colombia rattur Miguel Angel Lopez (Medellin-EPM), et ta ei ole kaugeltki rattaspordiga lõpparvet teinud, kui pälvis kokkuvõttes esimese koha, kirjutab ejl.ee.

Mäletatavasti lõpetas Astana-Qazaqstan Lopeziga lepingu detsembri lõpus, kuna teda seostatakse rahapesu ja keelatud aineid omavate inimestega. Colombialane ise eitab oma seotust ning sõlmis uue lepingu Medellin-EPM meeskonnaga. San Juani velotuuril näitas Lopez esmalt võimu viiendal etapil, kerkides esikohaga liidripositsioonile, mida ta suutis viimasel kahel päeval hoida. Üldarvestuses sai teise koha Filippo Ganna (Ineos Grenadiers; +0.30) ja kolmanda koha Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe; +0.44).

Viimasel, seitsmendal etapil võidutses teist päeva järjest Sam Welsford (Team DSM), edestades grupifinišis Fabio Jakobseni (Soudal – Quick Step) ja Giacomo Nizzolot (Israel – Premier Tech). Seejuures sai Jakobsen lõpuspurti tehes näkku löögi pealtvaataja käes olnud mobiiltelefonilt, suutes siiski tõsisemat õnnetust vältida ja püsti jääda.