AMETLIK: Martin Laasi koduklubi Astana Qazaqstan kinnitas, et 2023. aasta hooajal sõidab nende ridades sprindilegend Mark Cavendish

Mark Cavendish
Mark Cavendish — FOTO: Astana Qazaqstan Team

Martin Laasi koduklubi Astana Qazaqstan kinnitas lõpuks ametlikult, et 2023. aasta hooajal sõidab nende ridades sprindilegend Mark Cavendish, kirjutab ejl.ee.

“Astana Qasazstan Team on hea koht, kus olla edukas. See on tugev meeskond, mida juhib rattalegend ja härrasmees Alexandr Vinokurov,” ütles Cavendish. “Ma olen saanud nautida väga pikka karjääri, aga rattasõit ei ole mind veel ära tüütanud ja ma ihkan veel võita. Ootan põnevusega teekonna jätkumist uue tiimiga. Meie eesmärk on kindlasti seista pjedestaali kõrgeimal astmel.”

See tähendab, et Cavendsihil on jätkuvalt võimalik püüda Tour de France’i etapivõitude edetabelis tõusta läbi aegade edukaimaks ratturiks. Hetkel jagab ta esikohta Eddy Merckxiga.

“Mark Cavendish ei vaja lähemat tutvustamist. Mul on hea meel teda tervitada Astana Qazaqstani tiimis,” ütles Vinokourov. “Maailma tippsprinteriga lepingu sõlmimine on meie jaoks väljakutsuv, aga me oleme selleks valmis. Näeme uusi võimalusi, kuhu pürgida. Tiimi eesmärgid on aga samad nadu varem – võita! Markil on olemas tahe esikohti noppida ja me tahame teda sellel teekonnal toetada.”