Alutaguse rattamaratonil pälvisid esikohad Vaidem ja Ehrberg

Liisa Ehrberg
Liisa Ehrberg — FOTO: Eesti Jalgratturite Liit

Laupäeval toimunud Bosch Eesti Maastikurattasarja 9. hooaja kolmanda etapi, 9. Alutaguse rattamaratoni 48 km pikkuse põhisõidu kiireimad olid Josten Vaidem ja Liisa Ehrberg. Kokku startis kahele sõidule üle 600 ratturi, lisaks toimusid ajavõtuta lastesõidud, kirjutab ejl.ee.

Alutaguse rattamaratoni eripäraks on kivine rada, kuna rada viib läbi vanade põlevkivikarjääride, ka selliste, kuhu pääseb sõitma vaid rattamaratoni toimumise ajal. Võistlust juhtis pikalt nelik, millest raja lõpuosas pudenes nende noorim liige Oliver Mätik. Alles jäänud kolmikul, kuhu kuulusid Gert Jõeäär, Peeter Tarvis ning eelmise aasta võitja Josten Vaidem, jäi lõpukohtade vormistamine finišispurdi peale. Veel üks Alutaguse eripära, finišieelne hüpe, õnnestus paremini Josten Vaidemil ning eelmise aasta võidu kordus tuli ajaga 1:47.45. Vaid kaks sekundiga jäi maha Gert Jõeäär ning kümme sekundit võitjast hiljem saabus kolmanda koha mees Peeter Tarvis.

“Viimasele tõusule tahtsin esimesena peale minna, et oleks aega lõpuhüppeks sättida, kuid Gert sai siiski ette. Lõpus olin ilmselt hüppe peal veidi julgem ning nii see võit tuli. Igal muul juhul oleks ilmselt Jõeäärele finišispurdis alla jäänud,” oli julge võitja Josten Vaidem finišis õnnelik.

Naiste seas sai juba üsna alguses eest ära Liisa Ehrberg, lõpetades ajaga 1:58.35. Sel aastal kaks varasemat etappi võitnud Janelle Uibokand kaotas võitjale üle nelja minuti. Laura Lepasalu jõudis pärale kolmanda naisena ajaga 2:03.25.

“Esimesel viiel kilomeetril olin Janellega koos, kuid siis ta kadus ära. Rada oli väga äge, sellised rajad mulle sobivad. See võistlus oli heaks ettevalmistuseks järgmisel nädalal toimuvaks EM-iks, aga ka Eesti meistrivõistlusteks, “ sõnas Ehrberg.
19 km poolmaratoni kiireimad olid teist etappi järjest Ukraina noorrattur Ivan Chornohor ajaga 46.52 ja tüdrukutest Rakke esindaja Mirtel Laht ajaga 50.36. Lisaks toimusid lastesõidud, mille erinevatel sõitudel osales ja lustis 63 mudilast.

Tiimide arvestuses võidutsesid Spordipartner Racing Girls naiskondade- ning Veloplus Team meeskondade arvestuses.

Bosch Eesti Maastikurattasarja järgmine etapp peetakse 9. juunil Lääne-Virumaal Rakveres, kus 21. Rakvere rattamaratoni käigus selgitatakse veel selle aasta Eesti meistrid maastikurattamaratonis.