Reklaam sulgub sekundi pärast

Ajaloo viies kuld Lõuna-Korea golfi naiskonnale

— FOTO: International Golf Federation

Üleeile lõppesid Abu Dhabis naiste võistkondlikud maailmameistrivõistlused golfis, kus nelja löögilise eduga saavutas võidu Lõuna-Korea naiskond. Oma esimesed medalid ajaloos võitis Hiina Taipei ning pronksmedalid kuuluvad käesoleva aasta Euroopa meistritele – Hispaaniale.

Ühe löögi kaugusele medalitest jäid Inglismaa ja Tai ning kahe löögi kaugusele Austraalia ja USA. Individuaalselt näitas parimat minekut Huai-Chien Hsu (Hiina Taipei), kes sai kirja tulemuseks -13 (72, 68, 66, 69). Tulemused 

Turniiri üheks soosikuks olnud USA naiskond (kõik kolm mängijat maailma edetabeli TOP12) tegi viimasel päeval küll võimsa tagasituleku, kuid esimese ja kolmanda päeva tagasihoidlik sooritus ei lubanud varasemalt 14 kulda võitnud võistkonnal sel korral medalitele tulla. Viimati jäi USA naiskond medalist ilma 2016. aastal Mehhikos toimunud võistlusel, kui oma neljanda kulla teenis Lõuna-Korea. Võitnud tiimi kuulusid Minsol Kim (WAGR 4), Hyosong Lee (60) ja Seo Kyorim (104). Kokku on maailma amatöörgolfi edetabelis TOP100 seas 10 mängijat Lõuna-Koreast ehk valikut tiimi on.

Tiitlikaitsja Rootsi, eesotsas maailma esinumbri Ingrid Lindbladiga jagas 13. kohta koos Norra ja Iirimaaga. Põhjanaabrid soomlased jagasid 25. kohta.

Võistkondlik võistlus peeti sel korral ühel väljakul, mis vähendas ka osalevate võistkondade arvu 36ni. Võistlusele pääses eelmise MM võistluse 10 parimat ning seejärel vaadati iga riigi kahe parima mängija WAGR kohti ning lisatingimuseks oli ka, et igast maailmajaost pääses võistlusele vähemalt kolm riiki. Kahe aasta pärast peetakse võistluse Singapuris ning nelja aasta pärast Marokos.