Ajaloo parim päeva resultaat tõi Eesti meeskonnale tabelis kahe kohalise tõusu

Eesti koondis
Eesti koondis — FOTO: Kristo Raudam

Eesti meeskond mängis täna Belgias, Royal Waterloo golfiklubis välja oma aegade parima ühe päeva meeskondliku löögimängu tulemuse Euroopa meistrivõistlustel, saades kirja -6 ning tõustes päeva paremuselt kuuenda tulemuse abil 11. positsioonile.

Meie ette jäi Soome meeskond vaid ühe löögiga. Homme kohtutakse match playde avapäeval kodumeeskond Belgiaga. Võitja tagab endale kindlasti püsima jäämise I divisjoni, kaotajad hakkavad madistama omavahel viimasele kohale, kes jääb püsima, kuna viimased kolm meeskonda langevad järgmiseks aastaks II divisjoni.

Suurima panuse tõusuks andsid täna eile tagasihoidlikumalt esinenud Mattias Varjun (68) ja Kevin Christopher Jegers (69). Richard Teder ja Ralf Johan Kivi mängisid täna mõlemad 72 lööki ning kõik neli said kahe päeva kokkuvõttes kirja -1. Carl Hellat panustas tiimi 73 lööki (kokku +3) ja Markus Varjun sai mängis täna 74 (kokku par). Selgelt võib öelda, et päevad pole vennad, kuna eile ei läinud arvesse Mattiase tulemus, kes oli täna päeva parim ja eilne päeva parim Markuse skoor ei läinud täna arvesse. Tulemused

Esimese asetuse kindlustas endale 2021. aasta meister Taani, kes kohtub veerandfinaalis eelmise aasta hõbeda Rootsiga. Rootsi meeskonnal oli täna päris halb päev ja palju ei puudunud, et nad oleks jäänud kaheksa hulgast välja. Tiitlikaitsja Hispaania kohtub seitsmenda asetuse saanud Itaaliaga. Täna tabelis tõusu teinud ja kolmanda koha hõivanud Inglismaa kohtub Hollandiga ning täna tabelis kaks tõusu teinud meeskonda Iirimaa ja Prantsusmaa moodustavad neljanda veerandfinaal paari.

Allpool hakkavad kohti 9.-16. kohta välja selgitama järgmised paarid:

Šveits (9) – Horvaatia (16)
Soome (10) – Sloveenia (15)
Eesti (11) – Belgia (14)
Wales (12) – Saksamaa (13)

Eestlaste tii-ajad algavad homme järjest alates 10:44st. Foursome paaris mängivad Carl Hellat/Markus Varjun. Individuaalseid match playsid mängivad Richard Teder, Kevin Christopher Jegers, Ralf Johan Kivi ja Mattias Varjun.