Ain-Alar Juhanson on peale viieaastast pausi taas Eestis võistlustules

Ain-Alar Juhanson
Ain-Alar Juhanson — FOTO: Pressiteate foto

Sellel laupäeval, 22.juulil toimub Maardu järve ääres Triatloniakadeemia poolt korraldatav kuues järjestikune etapp Alexela Eesti Triatloni karikavõistluste sarjas. Stardinimekirjast leiab ka kolmekordse IRONMAN täispika triatloni võitja ning IRONMAN Tallinna ja Triatloniakadeemia võistluste peakorraldaja Ain-Alar Juhansoni, kes pole Eestis võistelnud üle viie aasta.

“Viimane triatlonivõistlus oli mul olümpiadistants veebruaris Lanzarote’is, kuid Eestis võistlesin viimati 2018, kui Otepää 70.3 IRONMAN-i raames toimus ka Telia 4:18:4 triatlonivõistlus,” meenutas Ain-Alar. Küsimuse peale, kuidas hetkel vorm on vastas triatleet, et vastavalt vanusele ning treenituse tasemele. “Loodan, et tippspordi ajast on midagi meeles, hetkel treenin täpselt nii palju, kui pere ja töö kõrvalt jõuan, need on prioriteet, ” sõnas Ain-Alar. “Eesmärk on sirge seljaga finišijoon ületada ning võistlust nautida. Annan kõikidele triatlonisõpradele võimaluse mulle pähe teha,“ naerab Ain-Alar. “Tippsport on tippsport, harrastussporti peabki nautima,“ ütles Ain-Alar lõpetuseks.

Triatlonirahvas on pikalt oodanud ka Ain-Alari debüüti IRONMAN Tallinna 70.3 distantsil: “Lähiaastatel tahan selle kindlasti ära teha, töö selle nimel käib,“ sõnas Ain-Alar.

Kõigil huvilistel on võimalik tulla triatleetidele raja äärde kaasa elama. Esimesed stardid antakse Maardu järve ääres kell 10.00 ning põhiklassi võistlejad ning tiimid lähevad rajale kell 14.00.

Maardu triatlon on viimane võistlus enne hooaja tippsündmust, IRONMAN Tallinna ning IRONMAN 70.3 Euroopa meistrivõistlusi 5.-6.augustil. Starti on tulemas ka Hea Eeskuju saadikud Raivo E. Tamm ning Luisa Rõivas. Samuti maratonijooksja Roman Fosti ning poliitik Jürgen Ligi. Kokku on Maardusse oodata ligi 400 triatlonisõpra.

Täpsem info, ajakava ning reaalajas tulemused.