Äike segab EM võistlust – Eestlased kõrges mängus

Markus Varjun
Markus Varjun — FOTO: Joosep Martinson

Teist päeva järjest sekkus äike Pärnu Bay Golf Linksis toimuva meeste individuaalsete Euroopa meistrivõistluste korraldusse ning seekord venis katkestus nii pikaks, et viimased mängijad said napilt enne 20:00 alles rajale.

Mäng lõpetati alles mõned minutid pärast 22:30 ning nii jäi osadel mängijatel hommikuks veel kuni kuus rada mängida. Katkestatud ring lõpetatakse homme hommikul ning kolmas ring saab alguse 9:30. Starditakse hommikupoole kahelt tiilt ning päeva teises pooles stardivad parimad mängijad samuti kahelt tiilt.

Teise päeva hommikupoole olid Eesti koondislastest rajal viis mängijat ning kolm jõudsid neist enne äikesekatkestust ka lõpetada. Kõrgeimat positsiooni hoidis pikalt Kevin Christopher Jegers, kes mängis täna 69 lööki (-3) ning kahe päeva tulem -10 annab hetkel jagatud 21. positsiooni. Markus Varjun sai täna kirja 68 lööki (-4) ja on Jegersist kahe päeva kokkuvõttes vaid ühe löögi kaugusel, hetkeseisuga jagatud 29. kohal. Teise ringi jõudis enne pausi lõpetada ka Mattias Varjun, kes mängis täna 70 lööki ja temal kokku -5, mis annab 71. koha jagamise. Päeva jäi temal kaunistama 10ndal rajal ca 100m pealt sisse löödud eagle vääriline löök. Nii Ralf Johan Kivi kui ka Carl Hellat pidid täna kahjuks katkestuse üle elama ning Kivi lõpptulemus täna 75 (kokku par) ja Hellatil 76 (kokku +5). Alles 19:14 pääses rajale Richard Teder, kes mängis pimeda saabumiseni. 14-rada jõuti ära mängida ning selleks ajaks sai Teder kirja -6 ehk kahe päeva kokkuvõttes -12 annab hetkeseisuga jooksvas tabelis 10. koha jagamise.

Kahe päeva kokkuvõttes juhivad enne homme hommikut hispaanlane Jose Luis Ballester Barrio ja Walesi koondislane James Ashfield. Barrio lisas eilsele rajarekordi (62) kordamisele täna 66 lööki ning Ashfield on mõlemal päeval kirja saanud 64. Teisel kohal on ühe löögi kaugusel liidritest Portugali esindaja Daniel Rodrigues ja norrakas Michael Alexander Mjaseeth. Viimase 66 lööki täna sisaldas ka hole-in-one väärilist sooritust 17ndal rajal. Viiendat korda sel turniiril kordas rajarekordit inglane James Claridge, kes eile oli välja mänginud vaid par’i. Tulemused