Reklaam sulgub sekundi pärast

Aigro ja Maltsev tegid ajalugu ning jõudsid esmakordselt Nelja hüppemäe turneel teise ringi

Artti Aigro
Artti Aigro — FOTO: Scanpix

Austrias Innsbruckis Nelja hüppemäe turnee kolmandal etapil lõppvõistlusel teise ringi jõudnud Artti Aigro ja Kevin Maltsev said 29. ja 30. koha.

Nelja hüppemäe turneel toimub võistlus alustuseks paarides, kus avavoorust pääseb teise ringi kahest mehest parem.

23-aastane Aigro tegi 113,5 meetri pikkuse hüppe (95,6 punkti). Tema vastaseks oli norralane Anders Fannemel, kes hüppas 106 meetrit, mis tähendas, et teise vooru pääses Aigro.

22aastanen Kevin Maltsev lendas samuti 113,5 meetri kaugusele (92,5 punkti). Maltsevi vastane soomlane Vilho Palosaari sai kirja 109-meetrise hüppe, mis tähendas, et ka teine eestlane pääses edasi.

Ühtlasi olid nad esimesed eestlased, kes on nelja hüppemäe turneel pääsenud teise ringi.

Kahjuks teises voorus meie meeste hüpped ebaõnnestusid. Aigro tegi teises ringis 109,5-meetrise hüppe ja teenis selle eest 95,1 punkti. Maltsev hüppas 105 meetri kaugusele ning sai 85 punkti. Aigro lõppskooriks oli 190,7 punkti ja 29. koht, Maltsevil 178,8 punkti ja 30. koht.

Artti mõtted:
Täna oli see päev mil lõpuks duelli võit tuli. Ja kindlasti mul on hea meel ka Kevini üle, kes samuti duelli võitis ja sai oma esimese MK punkti ! Kindlasti tore päev eestlastele. Hüpetest rääkides, siis võrreldes eilsega olid tingimused palju raskemad ja seda oli ka näha teise vooru hüpetest üldisemalt. Samas sai positiivse noodiga lõpetada Innsbrucki ja suunduda Bischofshofeni.


Võidu võttis 265,2 punktiga poolakas Dawid Kubacki, kes hüppas vastavalt 127 ja 121,5 meetri kaugusele.