Reklaam sulgub sekundi pärast

Adulilt hea algus EMil

Täna algasid Prantsusmaal naiste individuaalsed Euroopa meistrivõistlused golfis. Eestit esindab sel võistlusel Anete Liis Adul (Estonian Golf & Country Club), kes mängis avaringil 75 lööki (+3). Mänguringi jooksul, mis sisaldas ka äikesekatkestust, sai Adul kirja kolm birdiet, sama palju bogeysid ning ka ühe double-bogey.

Foto: EGL

Avapäeva järel annab see jagatud 85. koha. Kokku osaleb võistlusel 144 mängijat 35 erinevast riigist. Kuna tegemist on lahtiste meistrivõistlustega, siis eksootilisemad mängijad tulevad seekord Peruust, Indiast, Taimaalt ja Malaisiast.

Avapäeva järel haarasid kaksikjuhtimise Inglismaa ja Itaalia esindajad. Nii Charlotte Heath, kui ka Alessia Nobilio said kirja tulemuseks 67 lööki. Baltikumi teine esindaja, leedulanna Gile Bite Starkute sai kirja täna +2. Tulemused 

Eestlanna tänasteks mängukaaslasteks pidid olema hispaanlanna Ana Amalia Pina Ortega ja belglanna Clarisse Louis, kuid kaks päeva 40+ kraadi tegid liiga Lousile, kes pidi turniirist loobuma ja ta asendati viimasel hetkel kohaliku klubi mängijaga Eugenie Varet’iga. Homme alustab Eesti naiste koondise kapten oma teist ringi 11:29.

Aduli enda kommentaar: „Alustada tuleb griinidest. Griini kiiruseks ehk stimpiks oli täna 13,7, mis minu jaoks ilmselgelt oli esmakordne kogemus. Samas tegin täna ainult ühel griinil 3 putti, kus tulin tõesti griini teise otsast. Sellisel kiirusel paraku kõik veidigi augu serva poole minevad putid sisse ei lähe vaid viskavad välja august. Lisaks. Kui avalöök täiesti keset suhteliselt kitsast fairwayd pole, siis ta põrkab kuskile paremale või vasakule ja oled kohe paksus roughis ja sealt edasi on juba paras võitlus. 17-rada oli aga paras ebaõnn, kuna pall maandus ilusti griini ees suunaga lipul, kuid tabas bunkrist välja jäetud reha ja põrkas ca 30m metsa. Pall leiti üles ning paraku järgmine üliraske löök lõpetas bunkri serva all. Õnneks sain sealt välja ja tegin kaks putti ja pääsesin double-bogeyga, kuid oleks võinud palju hullemini lõppeda. Päeval tuli kannatada paar rada ka paduvihma ning seejärel veel äikesekatkestus kohe otsa. Samas olen oma mänguga tõesti rahul, kuna see on alles mu esimene kogemus sellisel võistlusel.“