Reklaam sulgub sekundi pärast

Aasta võistkond 2023 on Eesti võrkpallinaiskond

Eesti naiste võrkpallikoondis
Eesti naiste võrkpallikoondis — FOTO: Marko Uusküla/volley.ee

Täna (29. detsembril) kuulutatakse Alexela kontserdimajas toimuval „Spordiaasta Tähed 2023“ auhinnagalal välja lõppeva aasta Eesti parimad sportlased ja treenerid.

Aasta võistkond 2023 on Eesti võrkpallinaiskond, kes edestas hääletusel BC Kalev/Cramo korvpalliklubi ja kurlingupaari Marie Kaldvee ja Harri Lill.

Eesti võrkpallinaiskond krooniti Grazis toimunud Euroopa Hõbeliiga finaalturniiril tšempioniks. Eesti alistas finaalis võõrustaja Austria 3:2.

2023. aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahvahääletuse, spordiajakirjanike ja spordialaliitude hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Lisaks valitakse aasta noorsportlane, kes selgitatakse välja spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

Eestis on aasta sportlasi valitud 92 aastat. 2022. aastal valiti aasta naissportlaseks freestyle-suusataja Kelly Sildaru, meessportlaseks kümnevõistleja Janek Õiglane, aasta võistkonnaks rallipaar Ott Tänak-Martin Järveoja ja aasta treeneriks Sloveenia kettaheitja Kristian Cehi treener Gerd Kanter. Aasta noorsportlase tiitli pälvis kõrgushüppaja Karmen Bruus.