Reklaam sulgub sekundi pärast

Aasta treener 2023 on Henry Hein

Eneli Jefimova ja tema treener Herny Hein
Eneli Jefimova ja tema treener Herny Hein — FOTO: Eesti Ujumisliit Facebook

Täna (29. detsembril) kuulutatakse Alexela kontserdimajas toimuval „Spordiaasta Tähed 2023“ auhinnagalal välja lõppeva aasta Eesti parimad sportlased ja treenerid.

Aasta treener 2023 on ujuja Eneli Jefimova juhendaja Henry Hein, kes edestas hääletusel BC Kalev/Cramo korvpalliklubi peatreenerit Heiko Rannulat ja laskesuusatamise treenerit Indrek Tobrelutsu.

Henry Hein on viinud 16-aastase Eneli Jefimova maailma tippu. Jefimova tegi lühirajaujumise EM-il ajalugu - kunagi varem polnud Eesti ujuja võitnud kuldmedalit. Jefimova sai kaela kaks medalit - 100 meetri rinnuliujumises kuldmedali ja poole lühemal distantsil hõbemedali. Täiskasvanute MM-il Jaapanis tuli ta 100 meetris kuuendale kohale, 200 m distantsil oli ta 8. Heina sõnul on ta noorsportlase ülearendamise vältimiseks võtnud eesmärgiks tagada, et Jefimova karjäär osutub võimalikult pikaks.

2023. aasta meessportlane, naissportlane, võistkond ja treener selguvad rahvahääletuse, spordiajakirjanike ja spordialaliitude hääletustulemuste liitmisel. Võrdsete lõplike punktide korral pälvib tiitli spordiajakirjanike hääletusvoorus parema koha saavutanud sportlane. Lisaks valitakse aasta noorsportlane, kes selgitatakse välja spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste põhjal.

Eestis on aasta sportlasi valitud 92 aastat. 2022. aastal valiti aasta naissportlaseks freestyle-suusataja Kelly Sildaru, meessportlaseks kümnevõistleja Janek Õiglane, aasta võistkonnaks rallipaar Ott Tänak-Martin Järveoja ja aasta treeneriks Sloveenia kettaheitja Kristian Cehi treener Gerd Kanter. Aasta noorsportlase tiitli pälvis kõrgushüppaja Karmen Bruus.