6. koha teeninud Mihkel Räim: võtan eilsed sõnad tagasi, et tegu täiesti sileda etapiga

Mihkel Räim paremal
Mihkel Räim paremal — FOTO: Mihkel Räim Facebook

Eesti valitsev grupisõidu meister Mihkel Räim (ATT Investments) sai Horvaatias peetava velotuuri Istrian Spring Trophy (UCI 2.2) finaaletapil 6. koha.

Mihkel Räim võttis enda Facebooki leheküljel võistluse kokku: “Võtan eilsed sõnad tagasi, et tegu täiesti sileda etapiga. 115km koguned 1300 tõusumeetrit. Täitsa omajagu. 0km hakkas kohe esimene 2.5km tõus ja seda mindi oi oi oi kui valusalt. Seejärel laskumisel ja siledal samamoodi edasi. Siis juba järgmine analoogne tõus, ei võetud ka seal tempot maha, päris rõve ja raske oli. Mõned mehed olid maha jäänud ja meie tänane sprinter ka, temale jäi kaks meest appi, kes pidid tal punti tuleku lihtsamaks tegema. Mingil hetkel olin juba veendunud, et neil pole võimalik tagasi tulla, sest grupp sõitis päris hea tempoga. Õnneks nad jõudsid vastutuule osa peal tagasi ja meie esialgne plaan jäi paika.

Kuskil 10km enne finishit põhimehel jalg krambitas ja ütles, et ei saa finishit teha. Pidin ohjad enda kätte võtma, üks meeskonnakaaslane aitas mu ettepoole ja viimased 4km üritasin üksi hakkama saada. Päris hästi tegin, viimasele ringteele läksin 5dana. Siis hakati tagant peale vajuma ja alustasime spurti. Jalga oli, aga kahjuks kriisiolukorras tegin või olin sunnitud tegema vale otsuse ja spurtisin tuulele avatud küljest. Puhtalt enda viga. 50m enne joont olin veel kolme hulgas, aga need, kes paremalt tuulevarjust tulid, said mõnusa tuuletasku ja vuhisesid mööda. Jääb ainult end kiruda, top 3 oli võimalik ja õigesti tegutsedes polnuks ka võit ulmeline olnud. 6. koht, veidi läheb paremaks!

Järgmine start 19. märtsil Sloveenias