Reklaam sulgub sekundi pärast

51.korda toimub unikaalne jooks ümber Ülemiste järve

— FOTO: Stamina.ee

Laupäev, 26.august on see päev, kus vaid üks kord sel aastal pääseb jooksma vahetult ümber Ülemiste järveTraditsiooniliselt augusti viimasel laupäeval ehk 26.augustil toimub 51. korda unikaalne jooks ümber Ülemiste järve.

Võistluskeskus ning ka stardi- ja finišikoridor asuvad tavapäevadel osalejatele suletud territooriumil, nimelt saavad osalejad kokku Tallinna Vesi veepuhastusjaama territooriumil Ülemiste järve ääres.  

2023.aasta Maru Järvejooksude sarja lõpetab ka sel aastal 51.jooks ümber Ülemiste järve. Kõigil sarja kolmel esimesel etapil, jooksul ümber Paunküla veehoidla, 52.jooksul ümber Harku järve ja 42.jooksule ümber Pühajärve on osalenud 158 järvejooksjat

Meestest läheb sarja liidrina viimasele etapile vastu Roman Fosti. Kuna teisel kohal asuv Jaanus Kallaste kaotab Fostile juba kolme minutiga, siis peaks eelmise aasta võitja Fosti sarja võitma ka sel aastal. Samas pole Jaanus Kallaste teine koht sugugi veel kindel, sest sarjas kolmandal kohal olev Aleksandr Kuleshov kaotab Kallastele vaid 16 sekundiga. Kindlasti proovib kõrgesse mängu Ülemiste järvejooksul sekkuda ka Eesti triatloni paremikku kuuluv Johannes Sikk. Sarja arvestuses mahuvad esikuuikusse veel Sander Jürs, Kaupo Uuetoa ja Peep Jalakas.

Sarja naiste arvestuses on Hele Bell ka sarja üldvõidu sisuliselt kindlustanud, sest ta edestab teisel kohal asuvat Maris Heinarut kuue minutiga. Kolmandal ja neljandal kohal jätkavaid Kertu Kula ja Kadri Vesket lahutab enne viimast etappi 21 sekundit. Sarja esikuuikusse mahuvad veel enne Ülemiste jooksu Mari Boikov ja Ingrid Riipus. Rajale läheb ka veel hiljuti Eesti parim keskmaajooksja olnud Liina Tšernov.

 

51.jooksu ümber Ülemiste järve start ja finiš asuvad Järvevana tee 3 asuval Ülemiste Veepuhastusjaama territooriumil, kus asub ka võistluskeskus ning toimuvad ka Lastejooksud. Distantsi pikkuseks on 13,8 km ning esimesed 3 km ja alates 5 km-st joostakse vahetult Ülemiste järve ääres asuvatel radadel. Vaid 3 – 5 km ehk kaks kilomeetrit joostakse Ülemiste järve sanitaartsoonist väljaspool asuvatel kergliiklusteedel.
Jooksmine Ülemiste järve sanitaartsoonis muudabki Ülemiste järvejooksu unikaalseks, sest vaid üks kord aastas ehk Ülemiste järve jooksu päeval lubatakse registreerunud osalejad tallinlaste joogivee reservuaarile vahetult ringi peale tegema.
 

Juba 19.korda kuulub Ülemiste jooksupäeva programmi ka metsajooks, mis 2023.aastal on tavapärasest lühem. 4,1 km pikkuse metsajooksu rada kulgeb suures osas Ülemsite järve äärses metsa, mis asub kogu ulatuses Ülemiste sanitaartsoonis. Start Ülemiste metsajooksule antakse 11.50 ja rajast pea pool kulgeb ka Ülemiste järve vahetus läheduses.
Sarnaselt Pühajärve pargijooksuga on sel aastal ka Ülemiste metsajooksul eraldi arvestus noortele. Nimelt saavad noorjooksjad auhinnatud kahes vanuseklassi, sünniaastatega 2007 – 2008 ning 2009 ja hiljem.

 

Jooksupäeva Ülemiste järve ääres avavad Lastejooksud, mis toimuvad samuti Veepuhastusjaama territooriumil. Lastejooksudele antakse start kell 11 ning lastele on osalemine tasuta ja registreerimine algab kell 10.

 

51.jooks ümber Ülemiste järve ja 19.Ülemiste metsajooks https://stamina.ee/et/jarvejooks/  https://www.facebook.com/jarvejooksud