Reklaam sulgub sekundi pärast

23. Pühajärve rahvusvahelisel kiirmaleturniiril mängiti esimesed 10 vooru

23. Pühajärve rahvusvahelisel kiirmaleturniiril mängiti esimesed 10 vooru
23. Pühajärve rahvusvahelisel kiirmaleturniiril mängiti esimesed 10 vooru — FOTO: Pressifoto

Eile algas 23. Pühajärve kiirmaleturniir, mille avas endine Läti rahandusminister ja praegune rahvusvahelise maleföderatsiooni FIDE tegevdirektor Dana Reizniece-Ozola.

Esimesel päeval mängiti 10 vooru ja mõnevõrra üllatuslikult kogus enim punkte Eesti Inseneride Liidu president Dr Igor Krupenski, kes võitis 8 partiid ja viigistas 2. Talle järgnevad Hispaania lipu all mängiv tippsuurmeister Alexei Širov 8,5 punktiga ning kolmandat kohta jagavad 8 punktiga FIDE meister Uku Valner, suurmeister Maxim Novik (Leedu), Dr Yuri Agafonov (Läti) ja parima naismaletajana rahvusvaheline meister Mai Narva.

Turniiri handicap-formaat loob võimaluse näha tabelis ka üpris ootamatuid tulemusi. Nimelt on nõrgima reitingugrupi maletajatel tervelt 18 minutit tugevaima grupi suurmeistrite 2 minuti vastu. Täna näiteks oli põnev jälgida partiid 9-aastase andeka noormaletaja Kristofer Kaisi ja malelegendist suurmeister Artur Jussupovi (Saksamaa) vahel, mis lõppes esimese võiduga. Veel sai koguni kaks võitu suurmeistrite vastu Tuleva operatsioonide juht Sten-Andreas Ehrlich, kellele pidid alla vanduma naiste eksmaailmameister Zhu Chen ja praegu kolmandat kohta jagav Maxim Novik.

Täna mängitakse 16 vooru ja turniir lõppeb pühapäeval.