VÕIMAS!!! Varik ja Kunnas võitsid esimese sõidu ja on nüüd uued MMi liidrid

Fotod: WSC Facebook/ Videod: MX Mania Facebook / Youtube Onueedu

Sel nädalavahetusel toimub Eestis Lange motokeskuses külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste neljas etapp. Täna toimunud esimeses võidusõidus võtsid Kert Varik ja Lari Kunnas võidu ning tõusid ühtIasi MMi uuteks Iiidriteks.

ENNE SÕITU:

EiIe toimunud kvalifikatsioonisõidus olid MM-il teist kohta hoidvad Kert Varik ja Lari Kunnas B grupi parimad.

B gruppi kuulunud Varik ja Kunnas tegid ajasõidu neljandal ringil sellise aja, mis teiste jaoks kätte saamatuks jäi. Teise ringiaja sõitsid välja sarjas neljandat kohta hoidvad hollandlased Gert Van Werven ja Ben Van Den Bogaart. Kolmandat aega näitasid Davy Sanders ja Luc Rostingt (Belgia/Holland). Kvalifikatsiooni lõpus viimasel katsel tegid oma parima ringiaja Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis. Hea ring õnnestus teha neil vaatamata sellele, et mõned minutid varem oli meestel üks hüpe lühikeseks jäänud, mistõttu Stupelis ühe hamba murdis. Ajasõidus kuulus neile lõpuks kõrge neljas koht. Tanel Reesna ja Sten Niitsoo olid kuuendad ja Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp seitsmendad. Kokku käis B grupis rajal üheksa korvipaari.

Kvalifikatsioonisõitu pidid Varik ja Kunnas tulema varumootoriga, kuid see ei takistanud neil stardivõitu võtmast. Meie meeste seljataga võtsid teise koha sisse Van Werven ja Van Den Bogaart. Kaks esimest ringi survestasid hollandlased Varikut ja Kunnast kõvasti, kuid seejärel nad kukkusid hüppe peal ja meie esipaar sai eest minema. Sealt edasi oli juba sõit kindlalt Variku ja Kunnase kontrolli all ning nad võtsid lõpuks kindla esikoha. Publiku ahhetama pannud kukkumise üle elanud Van Werven ja Van Den Bogaart said kiiresti minema ja suutsid lõpuks sõidu ikkagi teisena lõpetada. Kolmanda koha võtsid Davy Sanders ja Luc Rostingt. Gordejev ja Stupelis tegid samuti korraliku sõidu ja finishiss olid nad viiendana. Karing ja Lamp lõpetasid sõidu kuuendana ning Reesna ja Niitsoo seitsmendana.

A grupis tegid kiireima ringiaja Marvin Vanluchene ja Robbie Bax (Belgia/Holland). Teise aja sõitsid välja sarjas kolmandat kohta hoidvad Julian Veldman ja Glenn Jansess (Holland/Belgia) ning kolmanda aja MM-sarja liidrid Etienne Bax ja Ondrej Cermak (Holland/Tsehhi). Ainsa meie paarina kuulusid A grupp Argo Põldsaar ja Teet Eier, kes said viimase kümnenda ringiaja.

A grupi kvalifikatsioonisõitu asusid stardi järel juhtima Bax ja Cermak (fotol). Nende järel teise koha võtsid sisse Veldman ja Janssens ning kolmanda koha Vanluchene ja Bax. Kahjuks juba avaringi keskel kukkusid Veldman ja Janssens nii õnnetult, et mõlemad mehed said viga ning sõit jäi neil pooleli. Nende taha jäid kinni ka Vanluchene ning Bax ja see lubas liidrikohal sõitnud Baxil ja Cermakil kohe eest ära pääseda. Hollandi ja Tsehhi paar võttiski lõpuks kindla esikoha. Teiseks tõusid lõpuks Vanluchene ja Bax ning kolmandaks Dan Foden ja Nathan Cooper (Suurbritannia). Põldsaar ja Eier lõpetasid sõidu üheksandana.