VÕIMAS! Paul Aron võitis Austrias oma karjääri esimese F3 etapi!

Paul Aron
Paul Aron — FOTO: Scanpix

19-aastane Eesti vormelisõitja Paul Aron saavutas täna hommikul Austrias toimunud vormel-3 sarja sprindisõidus oma karjääri esimese etapivõidu.

Eilses kvalifikatsioonis neljanda koha saanud eestlane startis sprindietapile kaheksandalt kohalt, kuid tegi vihmastes oludes suurepärase esituse ning sai tasuks oma karjääri esimese etapivõidu F3 sarjas. Teiseks tuli lõpuks itaallane Gabriele Minì (+1,5) ning kolmanda poodiumikoha hõivas brasiillane Caio Collet (+4,9).

 

Aron tõusis võiduga F3-sarja üldarvestuses 65 punktiga kolmandat ja neljandat kohta jagama. Liider on Gabriel Bortoleto 93 punktiga, kellele järgnevad, Josep Maria Marti 73 ja eestlasega kohta jagav Gabriele Minì 65 silmaga. Põhisõit peetakse homme (02.07). 
 

Enne sprindisõitu:

Eesti vormelisõitja Paul Aron sõitis Austrias toimuval vormel-3 sarja etapil kvalifikatsioonis välja kõige kiireima aja, kuid jäi reeglite rikkumise tõttu kahjuks esikohast ilma.

Aron sõitis kvalifikatsioonis välja aja 1.20,283, mis oli kõige kiirem, kuid eestlane ei mahtunud raja piiridesse ning tema aeg tühistati. Lõpuks läks Aronil kirja aeg 1.20,521, mis andis neljanda koha.

Esikoha noppis šveitlane Grégoire Saucy, kes sai ajaks 1.20,457. Teine oli eestlase meeskonnakaaslane Dino Beganovic (1.20,461) ning kolmas Gabriel Bortoleto (1.20,474).