Võimas algus! Harri Kullas võitis Briti motokrossi MV avaetapi

Harri Kullas
Harri Kullas — FOTO: Harri Kullas #151 Facebook (ERAKOGU)

19. märtsil sai pehme pinnasega Oakhangeri krossirajal alguse uus Briti motokrossi meistrivõistluste hooaeg. MX1 klassis tegi hooajale vägeva alguse Harri Kullas (Yamaha), kes võitis mõlemad sõidud ja teenis kindla esikoha.

MX2 klassis osalev Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna) jäi esimesena poodiumilt välja, kirjutab msport.ee.

Hommikuses kvalifikatsioonis ei näidanud Kullas just kõige tervamat minekut ja ta sai kirja alles üheksanda ringiaja. Kiireima aja sõitis välja britt Conrad Mewse, teine oli itaallane Ivo Monticelli ja kolmas James Carpenter. Eelmise aasta meister Tommy Searle oli neljas.

Esimese võistlussõidu stardis näitas Kullas, et talvega pole tema hea startimisoskus kuhugi kadunud ning ta võttis avaringil liidrikoha enda kätte. Teda asusid jälitama Monticelli ja Searle. Kullas suutis esikohta kogu sõidu enda käes hoida ja ta võttis üsna kindla esikoha. Vägeva sõidu tegi Mewse, kes teisest kümnest lõpuks teisele kohale tõusis. Kolmandana lõpetas avasõidu Monticelli.

Teise sõidu algus katkestati punase lipuga, kuid kordusstardis oli teistest parem jälle Kullas, kes sõitu juhtima asus. Tema seljataga võttis teise koha sisse AMA motokrossi sarja kogemustega Josh Gilbert ja Shaun Simpson. Kullas näitas raskel liivarajal taas kogu sõidu jooksul head kiirust oma esikohta ta kordagi käest ei andnudki. Sõidu lõpuks tõusis taas Harri seljataha teisele kohale Mewse ja kolmandana lõpetas sõidu Gilbert.

Etapi kokkuvõttes tuli esikohale 50 punktiga Kullas, teise koha sai 44 punktiga Mewse ja kolmanda koha 36 punktiga Gilbert. Eelmise aasta meistril Searlel ebaõnnestus hooaja algus täielikult ja ta jäi 18 punktiga alles kümnendale kohale.

MX2 klassis sõidab sel aastal kogu hooaja kaasa Jörgen-Matthias Talviku. Suurema osa talvest Ameerikas ettevalmistust teinud Talviku sõitis kvalifikatsioonis välja parima ringiaja. Britt Jake Millward kaotas meie mehele ringi peale 0.4 sekundiga. Kolmandat aega näitas rootslane Isak Gifting, kes kaotas Talvikule juba sekundiga.

Esimeses sõidus pääses Talviku stardi järel viiendale kohale. Kohe sõidu alguses võttis Talviku üles väga hea hoo ja kahe ringiga tõusis ta juba kolmandaks. Läks veel kaks ringi ja Jörgen-Matthias oli juba teine. Sõidu oli selleks hetkeks juhtima asunud Gifting. Sõidu keskel suutis Talviku ka Giftingist mööduda ja ise liidriks asuda. Kahjuks kolm ringi enne lõppu suutis rootslane ise uuesti meie mehest mööduda ja Jörgen-Matthias lõpetas sõidu teisena. Kolmandana tuli finishisse Bobby Bruce.

Teise sõidu start Talvikul ebaõnnestus ja avaringil jäi ta päris viimaste sekka. Jörgen-Matthias suutis sõidu esimeses pooles kõvasti kohti parandada ja peagi tõusis ta juba kümnendale kohale. Mõned ringid hiljem suutis Talviku kaheksandaks tõusta ja sellel positsioonil tuligi ta finishisse. Esikoha võttis Gifting, kes veel sõidu keskel alles üheksandal kohal oli. Teisena lõpetas sõidu Bruce ja kolmandana Millward.

Etapi kokkuvõttes tuli Talviku 35 punktiga neljandaks. Esikoha teenis 50 punktiga Gifting, teine oli 42 punktiga Bruce ja kolmas 36 punktiga Millward.

Teine etapp sõidetakse 2. aprilli Canada Heightsi krossirajal.