Tanel Leok
Tanel Leok — FOTO: Kuvatõmmis videost

Möödunud pühapäeval toimus Tallinnas Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni 2023 hooaja lõpetamine. Kohapeal jagati tänusõnu ja tunnustati parimaid motosportlasi.

Nooremate hulgas võttis Eesti meistrivõistluste 50cc masinaklassi esikoha Ruben Tees (LL Racing), teise koha saavutas Ron Tiisler (Kagu Motoklubi) ja kolmandaks tuli Henry Järv (SK Yamaha Keskus). 65cc klassi esikolmikus olid Enri Lustus (Sõmerpalu MK), Robin Robert Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia) ja Theo Kolts (Pärnu Motoclub).

85cc poodiumile pääsesid Travis Leok (Sõmerpalu MK), Lucas Leok (Sõmerpalu MK) ja Enriko Peilman (RedMoto Racing). 125cc klassis sai kuldmedali Richard Paat (MTÜ 110%), teisel kohal lõpetas hooaja lätlane Markuss Ozolins ja kolmandaks tuli Romeo Pikand.

Motokrossi Eesti meistrivõistluste arvestuses võttis hooaja kokkuvõttes Kärcher MX Open klassi esikoha Sõmerpalu Motoklubi sportlane Tanel Leok. Tema järel tulid Karel Kutsar (Sõmerpalu MK) ja Gert Krestinov (Motoextreme).

Leok sõnas, et kuigi hooaeg kulges keeruliselt, siis oli see tema jaoks siiski nauditav ja kõik sujus hästi. Siiski tõdes ta, et hooaeg oleks möödunud hulga ladusamalt, kui ta teeks endiselt intensiivselt trenni.

MX2 klassi esikoha võttis samuti Sõmerpalu Motoklubi sõitja Kaarel Tilk, teiseks tuli Joosep Pärn (Pärnu MC) ja kolmas oli Mikk Martin Lõhmus (HRC Eesti Racing Team).

Naisteklassi poodiumile tulid Karleen Randver (Otepää Motoklubi), Carita Lomp (Pärnu Motoclub) ja Rita-Liisa Mooses (Eesti Motospordi Akadeemia). Ühtlasi pälvis Randver ka aasta parima naissportlase tiitli.

Külgvankritest olid möödunud hooaja parimad Markus Normak ja Lari Kunnas (Motospordiklubi GasGas), neile järgnesid lätlased Janis ja Peteris Jegorovs ja kolmandaks jäid Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp (RXT Motoklubi).

Quad Open klassi esikoha võttis tänavune Euroopa meistrivõistluste pronksmedali omanik Karl Robin Rillo (RedMoto Racing), teiseks tuli Rasmus Sõna (RedMoto Racing) ja kolmas oli Priit Järvloo.

Rillo selgitas, et alustab uut hooaega treeninglaagriga Itaalias ja plaanib taas osa võtta Euroopa meistrivõistluste sarjast.