Videod: Intervjuud peale Rahvuste krossi Leoki, Kullase, Talviku ja Arumäega

Eesti koondis Rahvuste krossil
Eesti koondis Rahvuste krossil — FOTO: Karli Saul

Nädalavahetusel toimus Prantsusmaal Ernées rahvuste motokross. Probleemide kiuste sõideti lõpuks välja 11. koht.

Päeva esimeses sõidus olid stardipuu taga MXGP ja MX2 klasside sõitjad. Eestlastest tegi parima tulemuse 20. koha saavutanud Jörgen-Matthias Talviku. Põlveprobleemide käes vaevelnud Tanel Leok lõpetas sõidu 29. kohal. Esikoha võttis prantslane Romain Febvre, teiseks jäi hispaanlane Jorge Prado ja kolmandaks tuli sakslane Ken Roczen.

Leok tõdes, et põlv valmistas talle siiski valu ning selle tõttu kannatasid ka tulemused. Ta ütles, et kuigi loodeti, et hommikuks on põlv paremas seisus, oli olukord tegelikkuses vastupidine. „Andsin endast parima, aga natuke jääb südant kriipima,“ selgitas Leok.

Teise võistlussõitu suundusid MX2 ja MX Open sõitjad. Tugeva stardi teinud Harri Kullasele sõitis stardikurvis otsa Hispaania koondislane Ruben Fernandez ning Kullas kukkus. Ta rääkis, et sai kätele haiget ning mootorratas sai kahjustada, kuid võitles siiski lõpuni. Tagant konkurentidele järele tulles lõpetas Kullas 20. kohal.

Talviku sõitis teises sõidus välja 20. koha. Esimese koha sai prantslane Maxime Renaux, tema järel tiimikaaslane Tom Vialle ja kolmandana lõpetas belglane Liam Everts.

Talviku sõnas, et teises sõidus tundis ta end enesekindlamalt ja jäi ka ise rohkem rahule. Ta selgitas, et sai ka ise möödasõite teha ja seekord polnud ainult kiiremad 450cc mehed temast möödumas.

Viimases sõidus tegi Kullas taas hea stardi ning ületas finišijoone 12. koha peal. Leok lõpetas seekord 21. kohal. Esikoha saavutas austraallane Jett Lawrence, talle järgnesid Roczen ja Renaux.

Riikide arvestuses tulid poodiumile Prantsusmaa, Austraalia ja Itaalia. Eesti lõpetas kahe võistluspäeva kokkuvõttes 11. kohal.

Tekst: Sandra Soomets

Intervjuu Tanel Leokiga:

Intervjuu Harri Kullasega:

Intervjuu Jörgen-Matthias Talvikuga:

Intervjuu Martin Arumäega: