Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Viimase nelja aasta Euroopa meister Kevin Saar võitis Karksi-Nuias EMV avaetapi

NädaIavahetuseI algasid Karksi-Nuias quadide Castrol motokrossi Eesti meistrivõistlused, kus tänavune EM-liider Kevin Saar võitis veenvalt avaetapi.

Foto: Kevin Saar #311 Facebook

 

Viimase nelja aasta Euroopa meister ja ka selle aasta EM-i maksimumpunktidega juhtiv Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC) alustas võidukat päeva juba ajasõidus, kus ta oli konkurentidest selgelt kiirem. Esimeses sõidus asus Saar liidriks juba avaringil ning enam tagasi ei vaadanud ja võttis ülekaaluka võidu Karl Robin Rillo (Yamaha, RedMoto Racing) ees. Kolmandana ületas lõpujoone Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes jäi teisest kohast 20 sekundit.
Saare ülemvõim oli teises sõidus veelgi veenvam, kus ta algusest taas kohe teistelt eest kihutas ning tema edu oli seekord Rillo ees tunduvalt suurem, kui avasõidus. Salujõe ei saanud omakorda teisele kohale samuti ligi ja kaotas Rillole juba üle poole minuti.
Kahe sõidu tulemusena oli Karksi-Nuia esikolmik seega Saar, Rillo ja Salujõe.

Esmakordselt EMV põhietapil võistelnud naiste esimese sõidu võitis ajasõidu kiireim Kadri Ehamäe (Yamaha, SK Yamaha Keskus), kelle taga heitlesid Karleen Randver (Honda, Otepää MC) ja eelmise aasta Eesti meister Carita Lomp (Husqvarna, Pärnu MC), kus lõpujoonel oli Randveri edu noore konkurendi ees ülinapp 0,1 sekund.
Teist sõitu asus juhtima Randver, kuid peagi tõusis liidriks juba Ehamäe, kes juhatas sõitu enamus distantsist ja suhteliselt pika eduga ning Randver ja Lomp võistlesid samal ajal omavahel. Sõidu lahendus saabus aga sõidu lõppfaasis, kui ringigamahajääja hüppas Ehamäele otsa, mille tõttu liider kukkus ja kaotas esikoha. Olukorrast võitis kõige enam Randver, kes suutis Lompi selja taga hoida ja sõidu võita. Ehamäe oli lõpuks kolmas.
Kokkuvõttes võitis etapi Randver, teine oli Ehamäe ja kolmas Lomp.

Quad Juniorites võtsid lätlased kolmikvõidu, kui kummaski sõidus oli kiireim Karlis Straubergs (KTM). Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid talle Mairis Vasilenko (Honda) ja Martins Puhalskis (Husqvarna).
Samades sõitudes osalenud Q100 esikolmikusse sõitsid end Karl Koho (Honda, Äksi39Team), Ruben Vestung (Honda, RedMoto Racing) ja Andy Roose (Honda, Äksi38Team).

Kõige väiksemas meistrivõistluste klassis ATV Lapse võidutses aga Pätrik Ilm (Cobra, Linnamäe Krossiklubi) mõlemas sõidus Kren Astoki (Apex, Sõmeru Racing) ja Läti poisi Roberts Trautmanise (Cobra) ees.

Eesti meistrivõistlused jätkuvad 28.-29. mail Lange motokeskuses, kus juuli alguses peetakse ka külgvankrite MM ja quadide EM etapid.

Ülejäänud klasside TOP3

Eesti karikavõistluste klassid

MX Hobi
1. Carl-Markus Merits (Yamaha, Türi AMK)
2. Aron Annerviek (KTM, Pärnu MC)
3. Oliver Leppik (KTM, KTL Racing lubi)

KV (EKV)
1. Ülar Karing/ Oliver Sebastian Lamp (KTM, RXT MK)
2. Ahto Kurg/ Sander Parts (Husqvarna, Carma MK)
3. Aron Kaurit/ Reio Rosin (AYR-KTM, AYR Racing Team)

KV Veteran 45+
1. Janek Soidla/ Krister Kindel (Yamaha, MK Lääne)
2. Argo Põldsaar/ Sten Niitsoo (KTM, MK Kohila Sidecar Cross Club)
3. Modris Telle/ Roberts Ušans (Zabel, Läti)

KV Veteran 55+
1. Sverre Lamp/ Indrek Aljes (AYR-KTM, MK GasGas)
2. Märt Arula/ Patrick Põldma (Husqvarna, Kose MK)
3. Sergei Ivanov/ Marko Normak (AYR-KTM, MK GasGas)

Quad B
1. Meelis Mäeots (Honda, Paikuse MK)
2. Kevin Raun (Yamaha, SK Yamaha Keskus)
3. Lauri Noot (Yamaha, Estonian Supermoto Racing Team)

Quad Veteran
1. Rene Tarend (Yamaha, Sõmerpalu MK)
2. Olari Saarme (KTM, Sõmerpalu MK)
3. Janek Vernik (Yamaha, SK Yamaha Keskus)

Quad 35+
1. Kardo Saarmann (Honda, Paikuse MK)
2. Indrek Uusmaa (Yamaha, Sõmerpalu MK)

Kohalik arvestuse klassid

Mulgi MV
1. Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK)
2. Günther Põllumäe (KTM, Tihemetsa MK)
3. Jaanus Hugo Ermits (Beta, RedMoto Racing)