Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Täna on Dakari rallil puhkepäev! Meeskonnad tõmbavad hinge, timmivad tehnikat ja valmistuvad võistluse teiseks pooleks

Urvo Männama ja Risto Lepik
Urvo Männama ja Risto Lepik — FOTO: Scanpix

Täna on Dakari rallil puhkepäev. Meeskonnad tõmbavad hinge, timmivad tehnikat ja valmistuvad võistluse teiseks pooleks, kirjutab Rally Raid Estonia oma Facebooki leheküljel.

Eelneval kahel päeval sõideti maratonkatse, mis tähendas mehaanikute abita öist laagrit kõrbes. Ööbiti telgis ning söödi seda, mis olid endale kaasa võtnud.
Urvo ja Risto tulemus 549 km pikkuselt katselt 20. Ehk liiguti tempos, mis oli algne eesmärk.

Igal juhul on mehed rahul, et rallit testimise eesmärgil jätkasid ning naudivad nüüd puhkepäeva, et juba homme minna vastu 7. katsele.

Pühapäeval ootab neid ees 483 km kiiruslikku osa ja 390 km ülesõitu.
Kokku on veel sõita 6 katset, mis teevad kokku 3716 kilomeetrit ehk 47% Dakar 2024 on veel teha.

Dakari ralli maratonkatse võitis 9-kordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb, kes ühtlasi tõusis paremusjärjestuses kolmandaks.

Enne tänast puhkepäeva asus autode arvestuses rallit juhtima hispaanlane Carlos Sainz (Audi), kes edestab 20 minuti ja 21 sekundiga rootslast Mattias Ekströmi (Audi). 

Benediktas Vanagas ja kaardilugeja Kuldar Sikk (Toyota) kaotasid maratonkatsel võitjale enam kui tunniga, kuid jätkavad kokkuvõttes väga korralikul 12. kohal.

Vaata kõiki tulemusi ja üldist paremusjärjestust SIIT.