Video: Suurepärane! Kert Varik ja Lari Kunnas võitsid Langel toimunud MM-etapi 

Foto & video: WSC Facebook

Tartumaal Lange motokeskuses toimus sel nädalavahetusel külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste neljas etapp. Meie esipaar Kert Varik ja Lari Kunnas on sel hooajal näidanud elu parimat vormi ja kodusel etapil õnnestus kogu nädalavahetuse suurepäraselt. Kodupublikue suurel toel võtsid mehed karjääri esimese etapivõidu ning tegid nii Eesti kui ka Soome motokrossi ajalugu. Eesti-Soome duo tõusis ühtlasi MM-sarja uueks üldliidriks.

Eilse kvalifikatsioonisõidu võitnud Kert Varik ja Lari Kunnas alustasid tänast esimest võistlussõitu korraliku stardiga. Esimeste kurvide järel olid nad neljandad ja esimesel suurel hüppel lendasid nad mööda Koen Hermansist ja Nicholas Mussetist (Holland/Prantsusmaa) ning tõusid juba kolmandale kohale. Sõidu liidriks asusid maailmameistrivõistluste hetkeliidrid olnud Etienne Bax ja Ondrej Cermak (Holland/Tsehhi) ja teisele kohale Marvin Vanluchene ja Robbie Bax (Belgia/Holland). Esimesed neli ekipaazi hakkasid koheselt teistel eest ära liikuma ja poodiumikohad jäid nende nelja otsustada. Sõidu edenedes suutsid liidrikoha enda kätte võtta Vanluchene ja Bax. Seejärel hakkas aga Variku ja Kunnase show. Sõidu keskel suutsid Varik ja Kunnas maailmameistrivõistluste liidritest Baxist ja Cermakist mööduda ning asusid jälitama liidreid. Kodupubliku üha suurema toe najal võtsidki Varik ja Kunnas peagi ka liidrid kinni ning asusid esikohta ründama. Mitmel puhul sai meie esipaar juba Vanluchenele ja Baxile kõrvale, kuid möödasõitu teha ei õnnestunud. Sõidu aja lõpule lähenedes suutsid aga Varik ja Kunnas lõpuks möödasõidu ikkagi teha ning nad tõusid sõidu liidriteks. Tagasi mehed enam ei vaadanud ja võtsid ajaloolise sõiduvõidu kodupubliku marulisel kaasaelamisel. Teisena tulid finishisse Vanluchene ja Bax ning kolmandana Bax ja Cermak. Sellise sõidu tulemusega tõusid Varik ja Kunnas ühe punktiga Baxi ja Cermaki ette MM-sarja juhtima. Suurepärase sõidu tegi ka meie teine number Gert Gordejev koos Kaspars Stupelisega. Avaringil olid nad teises kümnes, kuid sõidu jooksul suutsid mehed koguni kuuendale kohale tõusta. Karjääri parima sõidu tegid ka Tanel Reesna ja Sten Niitsoo, kes kaheksanda koha said. Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp olid kolmeteistkümnendad ja Argo Põldsaar ja Teet Eier seitsmeteistkümnendad.

Teises sõidus tegi Varik ja Kunnas suurepärase stardi ja avakurvis olid nad esimestena. Kurvi sõitsid mehed siiski natuke pikaks ja mööda pääsesid neist Bax ja Cermak. Variku ja Kunnase seljataga võtsid kolmanda koha sisse Vanluchene ja Bax. Esimestel ringidel võtsid Bax ja Cermak sellise tempo üles, millega teised kaasa minna ei suutnud. Varikul ja Kunnasel tuli pigem muret tunda sellepärast mis toimub nende seljataga. Vanluchene ja Bax oli esimestel ringidel väga agressiivsed ja üritasid pidevalt leida meie meestest möödumiseks kohta. Õnneks suutsid Varik ja Kunnas esimesed ringid üle elada ja kohta hoida ning seejärel leidsid nad ka enda sõidurütmi. Kolmandal kohal sõitvad Vancluchene ja Bax hakkasid seejärel vaikselt maha jääma meie meestest. Sõidu teises pooles õnnestus Varikul ja Kunnasel ka liidrid korraks kinni püüda, kuid ringiga mahajääjatest oli väga raske mööduda ja väike vahe tuli taas sisse. Kahel viimasel ringil meie mehed enam suuri riske ei võtnud ja nad tulid kindlalt teisena finishisse. Bax ja Cermak võtsid võidu, Vanluchene ja Bax olid kolmandad. Sõidu teine koht tähendas aga Varikule ja Kunnasele karjääri esimest etapivõitu. Vägeva sõidu tegid taas ka Gordejev ja Stupelis ning Reesna ja Niitsoo, kes vastavalt seitsmenda ja kaheksanda koha said. Ülar Karing ja Oliver Sebastian Lamp olid taas kolmeteistkümnendad ja Argo Põldsaar ning Teet Eier tulemust kirja ei saanud.

Kahe sõidu kokkuvõttes kogusid Varik ja Kunnas 47 punkti ja sellega võeti elu esimene MM etapivõit. Teise koha said 45 punktiga Bax ja Cermak ning kolmanda koha 42 punktiga Vanluchene ja Bax. Gordejev ja Stupelis tulid kahe sõidu kokkuvõttes 29 punktiga kuuendale kohale ja Reesna ning Niitsoo 26 punktiga seitsmendale kohale. Mõlema ekipaazi jaoks oli tegemist karjääri parima tulemusega. Karing ja Lamp said 16 punktiga kolmeteistkümnenda koha. Põldsaar ja Eier olid 4 punktiga üheksateistkümnendad. 

Sõidu järel said Bax ja Cermak aga karistada, sest möödusid sõidu keskel toimunud avarii järel kollaste lippude lehvides ringiga mahajääjatest. Esialgu finišijoone esimesena ületanud duo langetati 11. kohale. Varik ja Kunnas tõusid tänu sellele MM-sarja liidriks! Varikul ja Kunnasel on koos 163 punkti, Baxil ja Cermakil 147 silma.

MM-sarja punktiseis:

MM-sarjas on jäänud sõita veel kaks etappi (3-4 septembriI Tsehhis ja 17-18 septembriI SaksamaaI)