Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEO: Ringrajasõidu BMW-klassis tuli Eesti meistriks lätlane, Romet Reisin oli parima eestlasena kolmas

Riias lõppenud ringrajasõidu Balti ja Eesti lahtised meistrivõistlused võitis klassis BMW 325 Cup lätlane Valters Zviedris, Romet Reisin oli parima eestlasena kolmas, kirjutab uus.autosport.ee.

Romet Reisin lõpetas BMW 325 Cupi parima eestlasena kolmanda kohaga. Foto: BaTCC

Zviedris kogus 438 punkti, leedulane Karolis Jovaisa 389 ja Reisin 285 punkti. Naiste arvestuses oli parim Carmen Kraav, kes saavutas viimasel etapil eestlastest kõrgeima, kümnenda koha. Viimase etapi võitis Jovaisa.

Reisinil lõppes hooaja viimane võistlus auto mahakandmisega. „Võitlus käis hooaja kolmanda koha nimel. Sattusin rüsinas väliskurvi, sisekurvist tulija ei jätnud mulle ruumi, põrkasime kokku ja minu auto lendas vastu betoonseina,“ rääkis Reisin. „Sõit oli sellega minu jaoks lõppenud.“

Siiski oli esimeses sõidus õnnestunud Reisinil punkte teenida ning kolmanda koha peamise ohustaja Leo Messengeri autot tabasid teises sõidus tehnilised probleemid. Neljandaks jäänud Messengeri edestas Reisin kümne punktiga, sõiduvõit annab 60 punkti.

„Hooaeg algas hästi, sel saavutatud kolmas tulemus lõi eelduse võitlemiseks kõrgete kohtade eest. Hea oli ka teine koht Kaunase võistluselt, kuid sellelt jäi samas kripeldama suur avarii, mis katkestas võistluse ja kus paljude kaasvõistlejate tehnika sai kõvasti kannatada,“ lausus Reisin. „Üldkokkuvõttes oli kiirus hea ja tehnikaga polnud samuti suuri probleeme.“

Hooaja kokkuvõttes jõudsid eestlased esikolmikusse mitmes teiseski klassis. BGT Pro võitis Thomas Kangro (Porsche GT3 Cup 992), BTC2-s oli Simo Lind (Honda Civic) teine ja Antti Jartsev (Honda Integra) kolmas. Vormel Easteris oli esikolmik Ekke-Taavi Sepper (Estonia 21), Roland Reisin (Estonia 21-10) ja Sten Suban (Estonia 23), Mondialis Taavi Kroon (Esttec 884) lätlane Raitis Murnieks (Estonia 21-10) ja Ain Lähker (Estonia 25).

Nankang Endurance Academy (NeA) kahe tunni sõitude hooaja arvestuses võitsid Eesti tiimid klassid BTC1, BTC2 ja BTC3, vastavalt MKM Racing Team (BMW 116), Lind Racing (Honda Civic) ja RS Racing Team (BMW 325). BMW 325 Cupi samas sarjas oli EST1 Racing teine ja Krauman Motors kolmas. BTC2-s sai Race.Attack (Honda Integra) kolmanda ja BTC4-s Jõujaam (BMW 3. seeria) samuti kolmanda koha. Kuue tunni sõitudes oli ALM Motorsport TCR-i hooaja arvestuses kolmas ja viimasel etapil teine.

Viimasel etapil võitis BTC2 klassi Antti Jartsev. NeA sõidus saavutasid klassivõidud MKM Racing Team (BTC1) ja Race.Attack (BTC2). BMW 325 Cupis oli EST1 Racing 19 teine ja BTC3-s RS Racing Team kolmas.