Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Riias jõudsid EMV klassides kõrgematele kohtadele Kangro ja Reisin

Romet Reisin (esiplaanil) oli BMW 325 Cupi 38 osaleja seas kuues
Romet Reisin (esiplaanil) oli BMW 325 Cupi 38 osaleja seas kuues — FOTO: Pille Russi

Riias toimunud ringrajavõistlusel DeWalt Grand Prix jõudsid Eesti meistrivõistluste klassides BMW 325 Cup ja Porsche GT3 Cup eestlastest kõrgematele kohtadele Romet Reisin ja Thomas Kangro.

Reisin sai 38 osalejaga BMW 325 Cupis kahe sõidu kokkuvõttes kuuenda koha, olles esimeses sõidus 11. ja teises üheksas. Esimeses sõidus lõpetas kuuendana Pavel Beskrovnoi, kuid sattumine avariisse ja katkestamine teises andsid kokkuvõttes 15. koha. Teised eestlased kahe sõidu kokkuvõttes 20 parema hulka ei mahtunud. Mõlemad sõidud ja etapi võitis prantslane Leo Messenger.

BMW 325 Cupi esimene võistlus peatati kokkupõrgete tõttu korduvalt punase lipuga. 14. positsioonilt sõitu alustanud Reisinil õnnestus intsidentidest pääseda ja lõpetada 11. kohal. “Kõige rohkem kartsingi 14. kohalt startides, et minu sõit jääb mõne kokkupõrke tõttu pooleli või saab auto kannatada, aga õnneks nii ei läinud,“ rääkis Reisin. „Kvalifikatsioon ebaõnnestus, täpset põhjust ei teagi.”

Teine sõit algas jälle avariiga, millest Reisinil õnnestus puhtalt pääseda ja tõusta kuuendaks. Võistlus aga peatati taas ja startida tuli 14. kohalt, finišis oli Reisin üheksas. “Sõit oli soliidne, paar väiksemat kontakti oli, aga need käivad asja juurde. Üldiselt võib rahule jääda.”

Porsche GT3 Cupis sai Thomas Kangro kahe sõidu kokkuvõttes kolmanda koha, lõpetades esimese sõidu neljandana ja teise teisena. Etapi võitis Matias Salonen.

“Kvalifikatsioon algas natuke kehvasti, kiirema aja sõitsin 12. ringil, mil rehvid olid juba mõnevõrra kulunud, teistel tulid kiiremad ajad viiendal või kuuendal ringil,” rääkis Kangro. “Ehk et oleks saanud olla kiirem, samas oli aeg enam-vähem okei – 0,7 sekundit kiirem kui eelmisel aastal.”

Kvalifikatsioonis sõitis Salonen uueks GT-autode rekordiks 1.17,539. Kangro oli ajaga 1.18,156 neljas. Esimese sõidu lõpetas Kangro samuti neljandal kohal. “Stardist ei saanud hästi minema ja esimeses kurvis kaldusin natuke välja,” rääkis Kangro. “Neljanda kohaga saab rahule jääda, kvalifikatsiooni aja põhjal ei saanud paremat soovida. Tegelikult oleks saanud kogu nädalavahetuse kiiremini sõita.”

Teises sõidus tõi Kangro ja Valters Zviedrise kokkupõrge sõidu peatamise punaste lippudega, kuid mõlemad said rajale naasta: eestlane teine, lätlane viies.

Balti sarja klassis BTC2 võitis Simo Lind, Antti Jartsev sai kolmanda ja Kairo Kallas neljanda koha. BTC3 klassis oli Urvo Männama kolmas.

“Õnnestus juba kvalifikatsioonis võtta teistest kiirem tempo ja saada omas klassis parim stardikoht,” rääkis Lind. “Esimene sõit oli natuke lihtsam, sest seal sai hästi tempot valida ja rahulikul lõpuni tulla. Teises sõidus startisin teiselt positsioonilt, kuid juba esimeses kurvis õnnestus tõusta liidriks ja edasi oli vaja auto lihtsalt esikohal finišisse tuua.”

Nankang Endurance Academy kahe tunni sõidus said Eesti tiimid neli esikohta: BMW 325 Cupi võitis EST1 Racing, BTC1 MKM Racing, BTC2 Lind Racing ja BTC3 RS Racing Team.