Video: Kahju! Varik ja Kunnas andsid viimasel etapil edu käest – Ettiene Bax ning Ondrej Cermak on 2022 hooaja maailmameistrid!

Foto: WSC sidecarcross Facebook

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluse viimane etapp toimus sel nädalavahetusel Saksamaal. Viimasele etapile sarja liidritena läinud Kert Varik ja Lari Kunnas tulid etapil kolmandale kohale ja pidid hooaja kokkuvõttes Etienne Baxi ja Ondrej Cermaku nelja punktilist paremust tunnistama, kirjutab mxmania.ee.

Tegemist on siiski läbi aegade Eesti korvimeeste parima tulemusega maailmameistrivõistlustel.

Laupäeval toimunud kvalifikatsioonisõidus teise koha saanud Varik ja Kunnas tegid esimeses finaalsõidus korraliku alguse ja nad võtsid stardi järel sisse neljanda koha. Halb uudis oli aga see, et konkurendid MM-tiitlile Bax ja Cermak võtsid stardivõidu ning asusid sõitu juhtima. Hollandi ja Tsehhi paar näitasid ka rajal väga head kiirust ning neile kuulus lõpuks ka avasõidus esikoht. Varik ja Kunnas võitlesid enamuse sõiduajast brittide Browni ja Chamberlainiga kolmanda koha eest. Enamuse sõidust suutis britid kolmandat kohta enda käes hoida, kuid õnneks viimastel ringidel tegid Varik ja Kunnas väga olulise möödasõidu ning lõpetasid sõidu kolmandana. Teise koha said Vanluchene ja Bax. Väga kõva sõidu tegid taas Gert Gordejev ja Kaspars Stupelis, kes tulid finishisse kuuendana. Reesna ja Niitsoo katkestasid sõidu.

Enne hooaja viimast sõitu oli Varikul/Kunnasel ja Baxil/Cermakul võrdselt punkte ja kõik jäi viimase sõidu otsustada. Teises sõidus tegid Varik ja Kunnas taas korraliku stardi, kuid jällegi pääsesid Bax ja Cermak meie meestest ette. Bax ja Cermak hoidsid sõidus teist kohta, nende järel kolmandad olid Varik ja Kunnas. Sõitu juhtisid Vanluchene ja Bax, kes lõpuks ka esikoha võtsid. Varik ja Kunnas jäid sõidu teises pooles kahjuks Baxist ja Cermakist maha ning neist pääsesid mööda veel ka Veldman ja Lebreton. Varik ja Kunnas tulid finishisse neljandana ja kuna Bax ja Cermak lõpetasid sõidu teisena, siis maailmameistriks tulid just viimased. Taas tegid super sõidu ka Gordejev ja Stupelis, kes hooaja teises pooles uuele tasemele tõusid. Viimane sõit lõpetati taas kuuendal kohal. Reesna ja Niitsoo lõpetasid teise sõidu 23. kohal.

Etapi kokkkuvõttes tulid Varik ja Kunnas 38 punktiga kolmandale kohale. Esikoha teenisid 47 punktiga Vanluchene ja Bax ning teise koha samade punktidega Bax ja Cermak. Gordejev ja Stupelis tulid 30 punktiga viiendale kohale. Hooaja kokkuvõttes tulid Varik ja Kunnas teisele kohale. Maailmameistriks krooniti Bax ja Cermak, kes edestasid meie mehi lõpuks nelja punktiga. Kolmandaks tulid Vanluchene ja Bax, kes meie paarile 18 punktiga alla jäid. Gordejev ja Stupelis tulid hooaja kokkuvõttes 103 punktiga üheksandaks. See on Gordejevile karjääri parimaks hooajaks.

Hooaja 2022 lõplik paremusjärjestus: