Reklaam sulgub sekundi pärast

Video: Jürto Brauer – tänane esikoht jäi liiva sisse

Jürto Brauer
Jürto Brauer — FOTO: Kuvatõmmis videost

Paikuse enduro Euroopa meistrivõistluste etapi avapäeva ülekaalukalt kiireim oli soomlane Eemil Pohjola.

Pohjola (Honda) varasemates saavutuste hulka kuuluvad küll nii Euroopa meistritiitel, MM-i neljas koht kui maailmameistrivõistluste võistkondlik pronks, kuid tänavu võistleb ta vaid Soome enduro meistrivõistlustel. Paikusele tuli kiire soomlane, sest miks mitte osaleda tippvõistlusel, mis toimub kodule nii lähedal. Et põhjanaaber suudab endiselt ruttu katseid läbida, näitas see, et järgmine konkurent nii E2 klassis kui üldarvestuses Alex Walton (GasGas, Ühendkuningriik) jäi koguni 29,5 sekundi kaugusele. “Päev läks hästi ja probleeme polnud,” võttis Pohjola oma saavutuse napisõnaliselt kokku. Üldarvestuses oli kolmas ja Junior 2 klassis esimene Diego Haution (Sherco, Prantsusmaa).

63 võistlejat startis täna Paikusel ka enduro Eesti ja Balti meistrivõistluste etapile. Jürto Brauer (Beta, Tartu Enduro Klubi) sai klassis Juniors 16+ teise koha leedulase Domas Butkuse (Beta) järel. “Võistlus läks hästi, iga katsega parandasin aega,” ütles Brauer. Esimene koht kadus tema sõnul täna liiva sisse, mis noorele sõitjale pinnasena eriti ei sobi.

73-kilomeetrisel ringil on 3 katset, mida EM-i arvestuse võistlejad läbivad ka homme 3 ning Eesti ja Balti meistrivõistlustel osalejad 2 korda.